МВФ
МВФ Depositphotos

Через законопроєкт №1210 під загрозою опиняється черговий транш МВФ – економіст

  Читайте по-русски
  Юрій Гаврилечко наголошує, що продукція українських гірників стане неконкурентоспроможною, і на зовнішньому, і на внутрішньому ринках

  Транш від Міжнародного валютного фонду в розмірі $5 млрд, на який Україна розраховувала найближчим часом, може бути не надано через погіршення економічного становища. Про це заявив економічний експерт Юрій Гаврилечко в ефірі телеканалу "112 Україна".

  Зі слів Гаврилечка, в результаті набуття чинності податкових ініціатив законопроєкту №1210, яким, зокрема, передбачається збільшення податкового навантаження на ГЗК у 3-4 рази, Україна може втратити близько 30% експорту. А місце на експортному ринку, яке звільниться, відразу ж займуть Росія і Туреччина.

  Експерт наголошує, що продукція українських гірників стане неконкурентоспроможною, і на зовнішньому, і на внутрішньому ринках.

  "Минулого тижня "Криворіжсталь", точніше, заступник директора цього підприємства заявив, що як тільки цей законопроєкт буде ухвалено і вхідні ціни на сировину піднімуться, то "Криворіжсталь" закриється, тому що буде нерентабельно виробляти продукцію з такої дорогої сировини. До того ж, ми благополучно можемо втратити близько 30% експорту. Ми точно втратимо зовнішні ринки, на яких нас дуже швиденько потіснять росіяни і турки", – заявив Гаврилечко.

  Також він вказав, що Україну очікують макроекономічні наслідки, зокрема, і загроза неотримання чергового траншу МВФ.

  "Під загрозу стає черговий транш МВФ, чергові домовленості, тому що, щоб отримати $5 млрд, потрібно якось гарантувати, що вони потім повернуться. Якщо у вас третина експорту накривається, тобто не буде валюти, за рахунок чого ви збираєтеся ці гроші повертати?", – запитує експерт.

  Також Гаврилечко повідомив, що додаткове податкове навантаження на бізнес – це "явно програшний варіант" для українців, які через нерентабельність продукції підприємств можуть втратити роботу.

  "Близько 190 тис. зараз працюють у гірничо-металургійній галузі. Це безпосередньо… А є суміжники. Дивіться, до мільйона людей можуть, по суті, залишитися без роботи, без заробітку", – резюмував економічний експерт.

  Попередній матеріал
  На українських дорогах збільшилася кількість радарів TruCam
  Наступний матеріал
  "Це буде означати великі втрати для компаній": у Бізнес-Асоціації розкритикували зміни до Податкового кодексу
  Теги:
  Loading...