Через сильну спеку СЕС закрила усі міські пляжі [відео]

  Купатися у київських водоймах можна не раніше осені. Через сильну спеку Санепідемстанція змушена закрити усі міські пляжі. Фахівці наголошують: доки температура не знизиться – стан води не поліпшиться. За результатами їхніх досліджень рівень небезпечних для людини мікроорганізмів збільшився утричі. Утім, більшість містян забороною СЕС нехтують. На пляжах Києва - яблуку ніде упасти.

  Киянка Богдана Тарасенко відпочиває на міському пляжі вже вчетверте за сезон. Так вона разом із дітьми рятується від спеки у Гідропарку. Попри застереження Санепідемстанції, купатися малюкам не забороняє. Слідкує лише, щоби води не напилися.

  Богдана Тарасенко, киянка: "Вот мои двое - вот Глеб и Соня. Ну, мы были просто здесь, недели две назад, нормально прошло, поэтому я думаю, все пройдет нормально. В горде жарко, возле воды легче".

  Вздовж усього берега кожні 20-50 метрів – попереджувальні знаки. У такій кількості - чи не вперше за багато років. Проте, більшість киян на застереження не звертають уваги. Їх небезпечна вода не лякає.

  Кияни: "На сегодняшний день можно даже колбасой отравиться-  и все кушают ее, так что, я считаю, это не такая проблема уже"

  Кияни: "Ну, я не боюсь. Я думаю, батьки з дітьми купаються, думаю, нема за що сильно переживати".

  Кияни: "Є така фраза: "зараза до зарази не береться, знаєш?"

  Іншої думки у міській Санепідемстанції. Їхні дослідження показали: кількість лактозопозитивної палички – головного показника забруднення води – перевищує норму більш ніж утричі. Такі умови сприяють розмноженню небезпечних для людини мікроорганізмів. Зокрема – збудників сальмонельозу та дизентерії.

  Юрій Жигулов, заступник головного лікаря київської СЕС: "Температура повітря підвищується, тому найближчим часом позитивних змін, мабуть, не буде, і вода свою якість не покращить. Можливість відвідування пляжів залежить від температурного фактору: якщо температура буде знижуватись, то на відновлення і установлення води відповідним нормам потрібен деякий час. Скоріше всього, можливість купатися при відповідній погоді може бути десь наприкінці купального сезону. Це, я думаю, середина вересня, не раніше".

  Тим, хто таки не втримався від водних процедур і ковтнув річкової води - варто пам’ятати: при прояві симптомів грипу та нудоті слід негайно звернутися до лікаря.

  Таїсія Кульчицька, медсестра: "Взагалі, багато людей зверталися сюди, в медпункт, майже щодня з приводу того, що хлебнув води...  Якщо є, наприклад, симптоми грипу - в першу чергу треба звернутися до лікаря, сказати, що була ситуація, нахлебався води чи хлебнув води трішки. Можливий схожий початок захворювання - температура, симптоми інтоксикації, тошнота, рвота і т.д."

  Проте є у Києві і безпечні для купання місця. Експерти радять відпочивати у передмісті.

  Костянтин Пігуля, заступник виконавчого директора КП "Плесо": "Але в Києві ще залишилися зони відпочинку, де можна купатися  безпечно. Це, наприклад, Лісова зона відпочинку в районі масиву і ДВРЗ, також на Оболоні, в затоці Верхня та Наталка не дуже великі відхилення від показників. На Пущі-Водиці більш-менш, але там два озера заборонені, а два - ще можна купатися".

  Та кияни надають перевагу центральним міським пляжам. Нині там яблуку ніде впасти. Хоча безпечними вони стануть не раніше вересня. 

  Євгенія Подобна, Олексій Іванченко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Києві майже тиждень зберігається найвищий рівень пожежної небезпеки
  Наступний матеріал
  У Національному художньому музеї стартує проект "Спляча красуня" [відео]
  Теги: