ЄБРР виділить Україні до $200 млн на реконструкцію і модернізацію ГТС rada2012.net.ua

Через підвищення тарифу на транспортування газу за відсутності транзиту з Росії зростуть борги населення за блакитне паливо – Семенков

  Читайте по-русски
  За підрахунками ФРУ, в разі затвердження ініціативи "Оператора ГТС України" тариф на транспортування газу може вирости в 3,5 рази

  Ініціатива підприємства "Оператор ГТС України" підвищити для українських споживачів тариф на транспортування газу при нульовому транзиті з Росії призведе до зростання боргів населення за спожитий газ. Про це заявив перший заступник голови Запорізької облради Єгор Семенков під час круглого столу, організованого Федерацією роботодавців України, повідомляє "Обозреватель".

  За підрахунками ФРУ, в разі затвердження ініціативи "Оператора ГТС України" тариф на транспортування газу може вирости в 3,5 рази.

  "В яких умовах відбувається пропозиція збільшити тариф на транспортування газу? За свіжими даними статистики по Запорізькій області, борги на кінець вересня 2019 року за постачання природного газу становлять 983 млн грн. За опалення і гарячу воду – 915 млн грн. Загальна заборгованість за послуги ЖКГ – майже 3 млрд грн. І вони зростають", – повідомив Семенков.

  За його словами, зростання тарифу призведе до істотного збільшення витрат комунальних підприємств. Він нагадав про концерн "Міські теплові мережі Запоріжжя", для якого додаткове фінансове навантаження складе 180 млн грн.

  У свою чергу, глава Нікольської райради Донецької області Василь Мітько зазначив, що крім зростання боргів, підвищення вартості газу дуже тиснутиме на місцевий бюджет, в структурі якого збільшаться витрати на обслуговування комунальної сфери.

  "У нас на балансі району знаходиться 16 шкіл і дитячих садків, що опалюються газовими котельнями. І замість того, щоб піднімати зарплату тим же тренерам ДЮСШ, вчителям музичних шкіл, працівникам соцслужб і територіальних центрів ... ми будемо змушені ці гроші пускати на підвищення цих тарифів. Тому ми категорично проти", – зазначив Митько.

  У жовтні ТОВ "Оператор ГТС України" провів слухання щодо підвищення тарифів на транспортування за умови відсутності транзиту з боку Росії. У ФРУ зазначили, що в даний час ОГТСУ не має ліцензії на проведення операцій, проте платежі повинні прийматися вже з грудня 2019 року. При цьому тариф на транспортування газу виросте в 3,5 рази – саме такий варіант буде направлений на затвердження в НКРЕКП.

  У ФРУ вважають розрахунки ОГТСУ необгрунтованими, адже відсутня письмова відмова "Газпрому" і європейських споживачів від транзиту газу через Україну; "Північний потік–2" не зможе в повному обсязі замінити транзит газу через ГТС України.

  Разом із тим, обгрунтування тарифу не містять інформації про те, яким чином буде розділена ГТС при її виділенні з АТ "Укртрансгаз", що саме буде виведено з експлуатації і як це вплине на постійні / змінні витрати.

  Попередній матеріал
  І правий, і лівий береги: Київ скували затори
  Наступний матеріал
  "Хід історії – не зупинити": Порошенко прокоментував визнання Олександрійським патріархатом ПЦУ
  Теги: