Залізниця, ілюстративне фото
Залізниця, ілюстративне фото Фото nikcenter.org

Через автоматичну індексацію тарифу на вантажоперевезення промисловці можуть знизити обсяги виробництва

  Запровадження автоматичної індексації тарифу на вантажоперевезення призведе до додаткового зростання витрат для промислових виробників на 12,7 млрд гривень

  Про це в своєму матеріалі повідомляє видання Центр Транспортних Стратегій.

  Крім того, як повідомляють представники промисловців, додаткові витрати на вантажоперевезення знижують конкурентноздатність українських виробників. Загалом очікується припинення інвестпрограм, зниження обсягів виробництва, скорочення темпів модернізації.

  "Виробникам доведеться відмовитися від амбітних планів щодо підвищення зарплат в галузі, це ще більше посилить проблему трудової міграції, через яку галузь продовжує втрачати кваліфіковані кадри. В окремих галузях будуть зупинятися цілі підприємства, в інших буде скорочуватися рентабельність. В кінцевому підсумку ті темпи зростання економіки і ВВП, які планував Кабмін, будуть істотно уповільнені, тому що всі галузі будуть працювати на те, щоб вирішити проблеми, які виникнуть у УЗ", – заявив в матеріалі голова Федерації металургів України Сергій Біленький.

  Раніше, бізнес-співтовариство висловилося однозначно проти автоматичної індексації тарифів на вантажні перевезення.

  "Автоматична індексація, фактично, виключає бізнес з дискусії про збільшення залізничного тарифу і дозволяє залізничному монополісту необмежено збільшувати витрати вантажовідправників, як підвищуючи регульований тариф, так і збільшуючи вартість послуг з користування вагонами" Укрзалізниці", що автоматично збільшує вартість користування вагонами приватного парку", – заявляє, в свою чергу, бізнес-співтовариство, повідомляє ЦТС.

  Попередній матеріал
  Автоматична індексація тарифів на вантажоперевезення – стимул чи загроза для економіки
  Наступний матеріал
  Розміром ніби 2 Нью-Йорка: в Антарктиді може відколотися айсберг
  Теги: