Бригинець: передача пам`яток релігійним громадам спричинить їх руйнування

  Передача національних пам`яток - Софії Київської та Києво-Печерської лаври - релігійним громадам спричинить руйнування тисячолітних фресок і мозаїки. Про це заявляють у постійній комісії Київради з питань культури.
  Там пояснюють - церковникам задорого буде утримувати національні святині. Крім Софії та Лаври, йдеться також про Андріївську та Кирилівську церкви. За словами голови комісії Олександра Бригинця, національні заповідники таким чином хочуть приватизувати. Проти передачі приміщень релігійним громадам і у Всеукраїнській асоціації музейників. Там кажуть - за роки незалежності різним конфесіям передали близько чотирьох тисяч пам`яток. У результаті - деякі з них через занедбаність вибули зі списку ЮНЕСКО. Нагадаємо, депутати Верховної Ради зареєстрували законопроект, за яким об`єкти культурної спадищини можуть передаватися церковникам у безоплатне користування.

  Олександр Бригинець, голова комісії Киїради з питань культури: "Сьогодні є відшарування фресок, ми знаємо, відшарування мозаїк. І якщо в цій церкві дозволити проводити служби, то фрески почнуть ще більш активно відвалюватись. Жодна церковна громада не може собі дозволити тих інвестицій в ремонтно-реставраційні, рятувальні роботи, які сьогодні проводяться в Андріївській церкві, для того, щоб її врятувати".
  Попередній матеріал
  У Швеції сестри-близнючки знайшли одна одну після 28 років розлуки
  Наступний матеріал
  КМДА: інфекційне відділення Олександрівської лікарні запрацює за місяць
  Теги: