Біля колони Магдебурзького права можуть збудувати капличку УПЦ Московського патріархату [відео]

  Біля колони Магдебурзького права можуть збудувати капличку УПЦ Московського патріархату. З такою пропозицією звернулися до головного архітектора Києва церковники. Не проти такої ідеї, кажуть у Департаменті архітектури, й представники інших конфесій. Нині пам`ятник Магдебурзькому праву - на реставрації. Сходи, що ведуть до Володимирського узвозу - розібрали. Про те, як зміниться пам`ятка - Ганна Рибалка.

  Монумент доби класицизму архітектора Меленського. Колону заввишки 18-ть метрів - поставили над дніпровською набережною на честь повернення Києву Магдебурзького права, ще на початку 19-го століття. Нагорі з боку Володимирського узвозу арка. Дві споруди поєднують старовинні сходи. Архітектор Юрій Лосицький каже - одну з найстаріших пам`яток Києва нині занедбали аж до аварійного стану.

  Фахівці розробили проект реставрації пам`ятки ще 9 років тому. Та взятися за роботу не могли аж досі.

  Юрій Лосицький, архітеткор: "Напередодні, сходи біля колони розібрали. Фахівці кажуть, залізні конструкції буквально згнили, а бетон розсипався на очах".

  Яків Діхтяр: "Як кажуть в Росії - "не было бы счастья, да несчастье помогло".

  В управлінні, яке мало би опікуватися належним утриманням пам`ятки - кажуть грошей на неї ніяк не могли знайти. Тепер дочекалися.

  Яків Дігтяр: " У даному випадку така визначна подія для всього слов`янського народу - 27 липня день хрещення Русі".

  У липні столичні чиновники готують пишне святкування 1025-ї річниці з Дня хрещення Русі. Якби не друга назва монумента - нижній пам`ятник святому Володимиру - до нього б навряд чи руки дійшли, натякають у профільному управлінні. За легендою саме на цьому місці князь Володимир хрестив своїх синів.

  Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Я уже немолодой, но я помню, что эта лестница и три акри сверху давно уже в неприглядном состоянии находятся".

  Облуплені стіни арок і навала сміття впали в око й головному столичному архітектору. На пам`ятці після реставрації хоче бачити мозаїку. Знизу - джерельну воду. Ресторанів поблизу відреставрованого об`єкту, обіцяють, не буде. А от будівнитцво каплички для освячення води - не виключають.

  Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Там возможно будет организована служба какая-то. да єто украинская православная церковь московского патриархата. она обратилшась. Но вопрос этот обсуждался и с Киевским патриархатом в том чиисле".

  Лосицький Юрій: "Це джерело яке було закрите в самій арці, ні, я нічого не хочу закривати. все те що закрите - воно комусь належить.якщо воно буде закрите - це буде конфесійна належність, яка небажана зараз".

  Відреставровану пам`ятку киянам обіцяють показати наприкінці липня - тоді у Києві відбудуться офіційні заходи до річниці хрещення Русі.

  Ганна Рибалка, Сергій Манацков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Концепцію місцевого самоврядування територіальні громади Києва мають обговорити до травня
  Наступний матеріал
  Журналістів, які були присутні на мітингу під ВР 2 квітня викликають у міліцію
  Теги:
  Loading...