Біля фундаменту Десятинної церкви триває будова храму УПЦ МП [відео]

  Дерев`яна каплиця, розташована поряд із фундаментом Десятинної церкви, тепер - кам`яна. Попри те, що будівництво називають незаконним, роботи із розбудови церкви тривають. Священики усі закиди називають безпідставними і стверджують, що проводять ремонтні роботи за вказівкою пожежної служби.

  Шість років тому поряд із фундаментом Десятинної церкви з`явилася каплиця. Кілька місяців тому стіни зацементували і замість дерев`яного фасаду постав повноцінний храм. Попри закиди, що будівництво незаконне, нині тут кипить робота - будівельна бригада зводить над дахом.

  Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури: "Вони поставили спочатку МАФ. Потім до МАФа додали ще новий МАФ, потім це обклали деревиною. Почали її обкладати цеглою, почали добудовувати, розбудовувати, піднімати куполи. Насправді, вже давно музей історії повинен був подати в суд і заборонити будь-які роботи там, оскільки ця територія належить музею".

  Голова комісії Київради з питань культури стверджує - це вже не перша спроба побудувати храм на території поряд із залишками Десятинної церкви. Облаштуватися тут планували і від Київського, і від Московського патріархату. Проте нині тут працює церква Московського патріархату. Територія лишається заповідною, тож будівництво за законом - заборонено.

  Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури: "Реальною пам`яткою сьогодні є сам фундамент Дестинної церкви і та територія, яка знаходиться навколо нього. Чому - тому що вона ще не розрита, воно недосліджене, можливо, нас чекають там артефакти, які змінять наші уявлення про історію Києва".

  Натомість, церковники стверджують - каплицю не розбудовують, лише проводять ремонтні роботи. Більше того, не з власної волі, а за вказівками пожежної служби.

  Антоній Коваль, протоієрей: "У нас происходит ремонт фасадного здания по предписанию пожарной инспекции. Это не реконструкция, это не строительство. ...Обделать храм горячеустойчивым. Мы не просто заштукатурили его штукатуркой, а придали ему вид Х века... Мраморные колонны, песчаные ручной работы вставки".

  Кажуть, усе - коштом парафіян. Інформацію про незаконність будівництва та розширення територій  заперечують.

  Антоній Коваль, протоієрей: "Есть у нас документы, у нас есть решение суда, оформлено в БТИ... Все, как в техничном паспорте у нас есть, площадь не расширялась".

  Серед документів - рішення Шевченківського районного суду щодо власності будівель малої архітектурної форми, технічний паспорт БТІ та приписи пожежної служби. Припиняти будівельні роботи церковна громада не збирається. Найближчими днями планують встановити хрест, за тиждень-другий - повністю закінчити роботи. Щоправда, перехожих більше турбує напис на вході до храму:

  Перехожа: "Напишите какое-то другое название, это же не Десятинная церковь, люди приходят и не знают".
   
  Священик: "Почему? Это малый Десятинный храм".

  Перехожа: "Так напишите, что это малый Десятинный храм, а там написано, что он построен Владимиром в 988 году".

  Священик: "Это просто информация для туристов".

  На будівництво на території Десятинної церкви звернули увагу і у КМДА. Якщо зведення незаконне, то його призупинять.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Я мав розмову з Міністерством регіонбуду і отримав в четвер, на минулому тижні, від них завірення про те, що ГАСК, тобто державний архітектурний контроль вийде на місце і зробить припис відносно того, що такі роботи проводяться незаконно, і їх треба призупинити".

  Наскільки законні будь-які роботи на території Десятинної церкви - з`ясовує Державна архітектурно-будівельна інспекція. Після її висновників - стане відомою доля храму.

  Євгенія Подобна, Віктор Сніжко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  В Іспанії реставрують зіпсовану аматоркою старовинну фреску
  Наступний матеріал
  Попов: російськомовних шкіл у Києві не побільшає
  Теги: