трудова книжка
трудова книжка Фото "Главком"

Безробіття в Україні: експерти розповіли, за яких умов люди можуть вийти на протести

  Читайте по-русски
  Зазначається, що зростання рівня безробіття є загальноєвропейською тенденцією

  В Україні прогнозують безробіття на рівні 9,4% – за підсумками 2020 року. При цьому МВФ дає ще більш песимістичний прогноз – 10%. Ситуація покращиться в 2021, але зовсім трохи, безробіття може впасти до 9,1%. Безробіття буде тривалим через значне падіння економіки і суттєві структурні зміни, йдеться в консенсус-прогнозі Мінекономрозвитку, повідомляє "24 канал".

  При цьому, попри такий стан речей і зниження заробітку, протестів в Україні з цих причин не прогнозують.

  "Сумнівно, що загальне безробіття без інших факторів стане причиною протестів по всій Україні. В Україні все масові протести, зокрема, майдани, засновані на факторі несправедливості, порушення прав конкретної групи населення або конкретного громадянина", – розповів в матеріалі соціолог Любомир Мисів.

  З цим погоджується Михайло Міщенко, заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова.

  "Як показує досвід України, масштабні протести під економічними гаслами не відбуваються. Загальнонаціональні акції протесту проходять під політичними гаслами. Коли рівень довіри до влади падає. Коли влада явно перешкоджає реалізації громадських надій", – розповідає соціолог.

  Втім, зазначається, протестувати через безробіття українці таки можуть – якщо тривале безробіття співпаде з іншими проблемами.

  "Восени, коли традиційно проходять українські протести, погіршиться економічна ситуація, якщо влада не буде робити правильних дій", – вважає пан Мисів.

  Україна – не єдина держава, яка зіткнулася з ростом безробіття. Це загальносвітовий тренд. Відчула це і Європа – найбільший імпортер українських трудових ресурсів. Багатьом європейським компаніям доводиться скорочувати штат і звільняти, зокрема, українських працівників.

  Попередній матеріал
  В Україні третій день зростає захворюваність на коронавірус – Шмигаль
  Наступний матеріал
  У Запоріжжі обрали запобіжний захід виховательці, яку підозрюють у вбивстві дитини – подробиці
  Теги:
  Loading...