Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Depositphotos

Безробіття через пандемію: зростання середньої зарплати очікують не раніше 2021 року – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Приблизно 30% українців у Польщі втратили роботу через пандемію

  Із поступовим скасуванням карантинних обмежень в Україні зростає ринок вакансій. Однак ситуація все одно залишається нестабільною.

  Наразі, позитивну динаміку спостерігають у сфері послуг і продажу, але навіть там рівень пропозицій зменшився, порівняно до карантину. Фахівці переконані, що восени на ринок праці очікує друга хвиля кризи і звільнень. Про це повідомляє Obozrevatel.

  Насамперед експерти ринку праці прогнозують, що проблеми з пошуком роботи спостерігатимуться ще щонайменше до кінця року. І це лише за оптимістичного сценарію, стверджує керівниця експертно-аналітичного центру міжнародного кадрового порталу Юлія Дрожжина.

  До невтішного варіанту схиляється HR-експерт Тетяна Пашкіна. За її словами, навіть у разі оптимального виходу з карантину світові фахівці застерігають, що відновлення почнеться навіть не на початку 2021 року. Це ж стосується й рівня зарплат.

  "Ми й зараз не можемо вийти на докризову зарплату, і в 2021 році її рівень буде зовсім не той, який прогнозувався раніше", – говорить експерт.

  Дрожжина розповіла, що ще в січні 2020 року фахівці розраховували на зростання середньої зарплати до кінця року в межах 20-25%. Однак через пандемію коронавірусу її рівень, навпаки, впав на 10-15%.

  Варто нагадати, що Україна, як і країни Європи страждає від безробіття.

  "Відчула це і Європа, яка є найбільшим імпортером українських трудових ресурсів. Багатьом європейським компаніям доводиться скорочувати свій штат і звільняти, зокрема, українських працівників", – ідеться в матеріалі.

  Так, приблизно 30% українців у Польщі втратили роботу через пандемію. Про це розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

  "Зрозуміло, що Україна не буде виплачувати дотації польським компаніям, щоб ті не звільняли українців", – розповідає експерт Олексій Кущ.

  В Іспанії, яка стала одним із центрів поширення коронавірусу, рівень безробіття теж стрімко зростає. Кількість фактично безробітних в Іспанії досягла 3,8 мільйона осіб станом на початок травня. З них майже 300 тисяч лише за один місяць втратили роботу.

  Попередній матеріал
  В Україні футбольні матчі поки що відбуватимуться без глядачів – Ляшко
  Наступний матеріал
  Європейська комісія перерахувала Україні 500 млн євро траншу
  Теги:
  Loading...