Безкоштовний wi-fi дістався столичних скверів і площ

  Безкоштовний wi-fi дістався столичних скверів і площ. Скористатись інтернетом задарма вже з наступного тижня можна буде в парку Шевченка. Автори проекту кажуть протягом кількох днів там установлять спеціальне обладнання і почнуть випробовувати мережу. Таку ідею прописали в Стратегії розвитку Києва до 2025 року, яку затвердили торік. Безкоштовний Інтернет до кінця літа має з`явитися у п`ятьох громадських місцях столиці.

  У мережі й на Хрещатику. Олександр Купраков - автор проекту "Kyiv Free Wi-Fi". Показує - дармовий Інтернет нарешті дістався і головної вулиці столиці. Біля київського ЦУМу Олександр із нетбуком переглядає ролики в Ю-тюб та листується з колегами через електронну пошту.

  Олександр Купраков, автор проекту "Kyiv Free Wi-Fi": "Эта услуга бесплатная. Она привлекает достаточно большое колличество пользвателей.и те люди которые могли бы посмотреть почту, почитать новости. Расчитана на точ что те люди которые скачивают активно файли - не мешали им пользоваться. Поэтому мы ограничили скорость равную для всех сделали - 2 мегабита в секунду".

  Вільний Інтернет можна зловити від Бесарабки до Європейської площі, каже автор ідеї. Випробувати потужності мережі мали нагоду під час Євро-2012. Тоді  послугою скористалися близько 12 тисяч людей. Гроші на вай-фай беруть не з міського бюджету, а з кишень мобільних операторів та інших організацій. Вони платять за рекламу, що з`являється під час з`єднання з мережею. Утім оцінити радощі безкоштовного інтернету встигли далеко не всі. Пересічні кияни про вай-фай на Хрещатику навіть не знали. А деякі скористатися послугою через мобільний не змогли.

  Киянин: "Например в Европе ты можешь спокойно подключиться, в любом кафе, в любом отеле. В Киеве такого очень мало".

  Ресторатор та активний блогер Маргарита Січкар розповідає - соціальним мережам приділяє кілька годин на день. Однак здебільшого платить за інтернет мобільним операторам. Адже на wi-fi в парку чи на площах немає часу. Вважає послугу актуальною лише для студентів. А от столичні кафе й ресторани, які пропонують своїм клієнтам Інтернет всередині закладу, через новинку  від міської влади, упевнена, не збідніють.

  Маргарита Січкар, ресторатор: "Никак не повлияет. Абсолютно не повлияет. Переживать кафе нечего. Если у них хороший качественній сервис и бесплатный интернет.  То в такую жару лучше сидеть в кафе, под кондиционером, чем даже в тенечке в парке".

  Автори проекту "Київ фрі  вай-фай" до вересня планують провести безплатний інтернет ще у п`ятьох парках та площах столиці. Зокрема, у парку Партизанської слави на Позняках та на Оболонській набережній. Найшвидше вільний інтернет підключать навпроти Червоного корпусу університету Тараса Шевченка.

  Журналіст "5 канал": "Безкоштовний Інтернет у парках  столиці це лише мрія. Утім стати реальністю вона може вже за тиждень. Саме тоді парк Шевченка обіцяють зробити наступною wi-fi зоною після Хрещатика".

  Ганна Рибалка, Олена Сорокіна, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Без єдиного в Києві шахового клубу залишились столичні мешканці
  Наступний матеріал
  Не розпалювати багаття у лісі під час спеки закликають столичні МНС
  Теги: