Без єдиного в Києві шахового клубу залишились столичні мешканці

  Без єдиного в Києві шахового клубу залишились столичні мешканці. Невідомі захопили приміщення на Русанівці, в якому розташовані цей клуб та продуктовий магазин. Вони увірвались туди та силою вигнали продавців. Запевняють - приміщення їхнє уже два роки. Натомість місцеві мешканці кажуть, що продаж був незаконним.

  Ось уже третій день не можуть достукатись у двері магазину та шахового клубу місцеві мешканці. Посеред білого дня сюди увірвались охоронці, вигнали продавців та залишились усередині приміщення.

  Ольга Сарченко, продавчиня: "Забегають люди, все в чорном и закривається дверь. "Это так надо, не волнуйтесь,єто налоговая. Вы собирайтесь, вы свободны, забирайте личные вещи и уходите домой. Не выйдете сейчас - выйдете через сутки."

  Тепер вісім продавчинь безробітні. Не знають куди подітись і місцеві пенсіонери. Разом із продуктовим магазином охоронці заблокували вхід до шахового клубу, який працює тут майже двадцять років.

  Олександр Гречаний, місцевий мешканець: "Ви подивіться скільки людей, це похилого віку люди приходять сюди. пенсіонери, якім нема куди діти час відпочинку".

  Григорій Косенко, місцевий мешканець: "Якби була в цьому потреба, щоб тут дитячий садок будували, щось для народу потрібне, то ще можна було б змиритись. Тут буде покерний клуб я вже вияснив".

  Директор магазину розповідає уже майже десять років не може приватизувати це приміщення. Хоч і має усі потрібні документи, але районна рада не поспішає вирішувати це питання. Натомість позаторік приміщення хутко продали іншому власнику. Сталось це на аукціоні без відома теперішніх користувачів.

  Олександр Чунаев, член комітету мікрорайону Русанівка: "Вони формально начебто є в правовому полі, це аукціон з купівлі-продажу приміщення. Але досить дивно відбувається так, що про це не знає командирне товариство, яка є фактичним користувачем приміщення".

  Павло Кузьменко, директор магазину та засновник шахового клубу: "Без участия судоисполнителей, без каких-либо документов произошел захват помещения 15 людьми неизвесными. Насильничискими дейстивиями были выдворены покупатели".

  Державний виконавець при виселенні був заприсягається новий власник. Жодних незаконних дій за собою не бачить, адже приміщення уже два роки за законом належить йому.

  Сергій Клименко, новий власник приміщення: "В чому рейдерське захоплення, якщо я два роки як є власнико приміщення. Державний виконавець повідомляв завчасно двічі. На третій раз дервиконавець прийшов і виселив людей з чужого приміщення. Звісно я поставив в своєму приміщенні свою охорону і моя вже охорона охороняє моє приміщення".

  Охороняють магазин разом з усім його начинням усі продукти залишились всередині. Найманці нового власника у дверях поміняли замки та вирізали ручки. Тим часом ззовні продовжується протистояння. Місцеві мешканці сподіваються на рішення апеляційного суду, засідання якого відбудеться наступного понеділка.

  Ольга Сас-Тарасова, Андрій Верстюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Запровадити мораторій на будівництво в буферних зонах Києво-Печерської лаври та Софії Київської закликає ЮНЕСКО
  Наступний матеріал
  Безкоштовний wi-fi дістався столичних скверів і площ
  Теги: