5.ua

Без жодних документів. На Жилянській рейдерська забудова. Міліція не втручається [відео]

  Це так кияни боронять свій маленький двір від чергової висотки. У Олега – істерика. Він – під КамАЗом і на проїжджій частині в самому центрі Києва.

  КамАЗ – і таких тут було сьогодні з десяток – намагається вивезти землю з олегового двору. Тут вирили глибокий котлован і вирує будівництво.

  Протестувальник: «Без жодних документів по Жилянській вивозиться земля! Ми викликали міліцію, ми молили!»

  Міліція – з народом.

  Міліціонер: «Ви бачите самі, що тут пояснювать? Давай, вилазь!»

  Олега силою витягують з-під КамАЗа невідомі міцні хлопці. І вони ж, дружньо обійнявшись, дають КамАЗам проїхати.

  Протестувальник: «Дають бандитам вивезти землю!»

  Бунтівники чинять опір, але їх менше. Міліція хлопців у камуфляжі не чіпає – відтягує тільки бунтівників.

  Міліціонер: «Я просто переживав за цю людину, щоб його не переїхало транспортом».

  Олег після безуспішного лежачого протесту ледь тримає себе у руках.

  Олег Соколов, мешканець прилеглого до забудови будинку: «Они вывозят землю, которая держит наш дом. Если они вывезут землю – упадет наш дом. Дома будут падать. Людей выселят на улицу».

  Роман Соломонюк, мешканець прилеглого до забудови будинку: «Там пішла тріщина по будинку. Якщо ще підкопають – цей будинок рухне, за ним рухне наступний. Тому що всі вони зв’язані комунікацією».

  Хто і що зводить – забудовник на зв’язок не виходить. Не охочі до спілкування і хлопці в камуфляжах, що увесь час крутяться поруч.

  Журналіст: «Яка ваш роль на цьому будівництві?»

  Невідомі: «Мы идем по сигареты».

  Лідія Гончаренко, мешканка прилеглого до забудови будинку: «Невідомо, що це за люди, їх по тридцять чоловік вискакує, людей розпихає, одну людину довели до того, що забрала скора».

  Люди у відчаї – кажуть, беззаконня очевидне. У них на руках – висновки Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Там пишуть: дозволів на будівництво не давали.

  Лідія Гончаренко, мешканець прилеглого до забудови будинку: «Виходить, що ніхто не будує – але будують. Ми написали в прокуратуру, ми написали президенту. Міліція чогось не зупиняє будівництво».

  Міліція не зупиняє, але звітує: відкрито кримінальне провадження за двома статтями і триває слідство.

  Наталія Калиновська, речник Шевченківського райвідділку міліції у м. Києві: «Правоохоронні органи направили відповідні запити, чи дійсно надавались такі дозволи на проведення будівництва. І поки що відповідей нема. Ми контролюємо, щоб на тому місці був правопорядок». 

  Поки міліція веде слідство, люди ведуть бої. Одна багатоповерхівка під їхніми вікнами уже виросла – на місці будівлі у флорентійському стилі.

  Роман Соломонюк, мешканець прилеглого до забудови будинку: «По ньому два рази вдарили будівельною грушею. Тут буде те саме».

  Ольга Петрів та Сергій Клименко, 5 канал

   

   

  Попередній матеріал
  На всю Україну є лише 8 сучасних пристроїв для лікування дітей з ДЦП [відео]
  Наступний матеріал
  FIFA дискваліфікувала "Арену-Львів" на 4 роки за "неонацизм"
  Теги: