5.ua

Без керівників можуть залишитися 4-ри райони Києва [відео]

   

  Уже тиждень столиця з новим чільником. 25 січня Віктор Янукович підписав указ про призначення головою КМДА регіонала Володимира Макеєнка. Утім на Хрещатику 36 новоспеченого голову не бачили ні кияни, ні підлеглі. А в Печерську адміністрацію, де нині розміщується керівництво КМДА - Макеєнко прибув на чергову колегію без анонсування для ЗМІ.

  Доки кабінет попередника Макеєнка - Олександра Попова - заставлений барикадами в Київраді, нового чільника КМДА частіше можна побачити в Верховній Раді. Через 10 днів після указу президента новопризначенець продовжує сидіти на трьох стільцях. Голови регламентного комітету у парламенті, народного депутата та чільника столичної адміністрації. Таке сумісництво пояснює бюрократичною тяганиною.

  Володимир Макеєнко, голова КМДА: «Моя заява є. Я її написав на ім’я голови Верховної Ради і в любу секунду Верховна Рада може проголосувати. 2-3 дні і ми з вами будемо бачитися, якщо ви будете бажати, в київській міськадміністрації».

  Кадрова мішанина торкнеться і тепер уже підлеглих нового голови КМДА. На такі ротації, за прогнозами деяких політологів, варто чекати уже цього тижня. Посад можуть позбутися керівники трьох райадміністрацій. Єдиний, хто не боїться втратити крісло - перший заступник чільника мерії - Анатолій Голубченко. Про це заявив журналістам ще за кілька днів до призначення Володимира Макеєнка у статусі виконувача обов’язків чільника КМДА. Тоді ж промовився журналістам - для нього приставка «в. о» може зникнути.

  Анатолій Голубченко, перший заступник голови КМДА: «Ротації були завжди і будуть. Це не залежить від того, я буду головою КМДА, чи хтось інший».

  Тим часом на Євромайдані вже й самотужки влаштували власне місцеве самоврядування.

  Перший протестуючий: «Зараз Києвом керує народ. Нас коли спрямували на Інститутську робити барикаду, нас ніхто ніким не керував. І люди як мурашки брали хто що міг, і барикада росла на очах».

  Другий протестуючий: «Сняли Попова, назначили из Донбасса. Такой он, напищенний.

  Третій протестуючий: «Та не знаю он по-простєцки виглядає наче сільський мужик».

  Колишній голова столичної адміністрації Іван Салій пророкує новопризначеному голові нетривале перебування на посаді. І називає умови за яких Макеєнка можуть таки запам’ятати кияни.

  Іван Салій, екс-голова КМДА (1992-1993): «Якщо він відновить райради, об’явить вибори то він може з честю піти».

   

  Питання волевиявлення киян порушує й політолог Тарас Березовець. Він переконаний - до призначення виборів міської ради та мера столиці чільник КМДА спробує втримати рівновагу між фракціями в чинній Київраді.

  Тарас Березовець, політолог: «Макеєнко - це людина зі  так званих "старих донецьких", він інтелігентний керівник, який спробує не силовими, а переговорними, кулуарними шляхами домовитися з опозиційними фракціями до моменту проголошення наступних виборів. Я вважаю вони мають відбутися вже весною цього року. 9 квітня».

  Чи вдасться Київраді уникнути вже звичних протистоянь з новим чільником КМДА, стане зрозуміло вже у вівторок. Тоді столичні депутати планують розглянути проект бюджету Києва на цей рік.

  Ганна Рибалка, Ольга Сніцарчук, Євгенія Таганович, Віктор Сніжко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  На Донеччині не вистачає важкої техніки для ліквідації наслідків стихії
  Наступний матеріал
  Євромайдан дійшов і до спальних районів Києва
  Теги:
  Loading...