Уже тиждень столиця з новим чільником. 25 січня Віктор Янукович підписав указ про призначення головою КМДА регіонала Володимира Макеєнка. Утім на Хрещатику 36 новоспеченого голову не бачили ні кияни, ні підлеглі. А в Печерську адміністрацію, де нині розміщується керівництво КМДА - Макеєнко прибув на чергову колегію без анонсування для ЗМІ.
Доки кабінет попередника Макеєнка - Олександра Попова - заставлений барикадами в Київраді, нового чільника КМДА частіше можна побачити в Верховній Раді. Через 10 днів після указу президента новопризначенець продовжує сидіти на трьох стільцях. Голови регламентного комітету у парламенті, народного депутата та чільника столичної адміністрації. Таке сумісництво пояснює бюрократичною тяганиною.
Володимир Макеєнко, голова КМДА: «Моя заява є. Я її написав на ім’я голови Верховної Ради і в любу секунду Верховна Рада може проголосувати. 2-3 дні і ми з вами будемо бачитися, якщо ви будете бажати, в київській міськадміністрації».
Кадрова мішанина торкнеться і тепер уже підлеглих нового голови КМДА. На такі ротації, за прогнозами деяких політологів, варто чекати уже цього тижня. Посад можуть позбутися керівники трьох райадміністрацій. Єдиний, хто не боїться втратити крісло - перший заступник чільника мерії - Анатолій Голубченко. Про це заявив журналістам ще за кілька днів до призначення Володимира Макеєнка у статусі виконувача обов’язків чільника КМДА. Тоді ж промовився журналістам - для нього приставка «в. о» може зникнути.
Анатолій Голубченко, перший заступник голови КМДА: «Ротації були завжди і будуть. Це не залежить від того, я буду головою КМДА, чи хтось інший».
Тим часом на Євромайдані вже й самотужки влаштували власне місцеве самоврядування.
Перший протестуючий: «Зараз Києвом керує народ. Нас коли спрямували на Інститутську робити барикаду, нас ніхто ніким не керував. І люди як мурашки брали хто що міг, і барикада росла на очах».
Другий протестуючий: «Сняли Попова, назначили из Донбасса. Такой он, напищенний.
Третій протестуючий: «Та не знаю он по-простєцки виглядає наче сільський мужик».
Колишній голова столичної адміністрації Іван Салій пророкує новопризначеному голові нетривале перебування на посаді. І називає умови за яких Макеєнка можуть таки запам’ятати кияни.
Іван Салій, екс-голова КМДА (1992-1993): «Якщо він відновить райради, об’явить вибори то він може з честю піти».
Питання волевиявлення киян порушує й політолог Тарас Березовець. Він переконаний - до призначення виборів міської ради та мера столиці чільник КМДА спробує втримати рівновагу між фракціями в чинній Київраді.
Тарас Березовець, політолог: «Макеєнко - це людина зі так званих "старих донецьких", він інтелігентний керівник, який спробує не силовими, а переговорними, кулуарними шляхами домовитися з опозиційними фракціями до моменту проголошення наступних виборів. Я вважаю вони мають відбутися вже весною цього року. 9 квітня».
Чи вдасться Київраді уникнути вже звичних протистоянь з новим чільником КМДА, стане зрозуміло вже у вівторок. Тоді столичні депутати планують розглянути проект бюджету Києва на цей рік.
Ганна Рибалка, Ольга Сніцарчук, Євгенія Таганович, Віктор Сніжко, «5 канал».