5.ua

Багатостраждальну садибу Мурашка нарешті поставили на баланс

  Грошей на реконструкцію будівлі наразі влада не виділяє, але намагається зупинити подальше руйнування будівлі. Скандали довкола історичної споруди, яка знаходиться неподалік Майдану Незалежності, не вщухають вже кілька років. Побудована у середині ХІХ-го сторіччя, вона довгий час слугувала майстернею відомого художника Олександра Мурашка. 2007-го року рішенням столичної адміністрації будівлю передали у приватну власність компанії «Пантео-Інвест», а її мешканців переселили. Тільки одна родина відмовилася залишати будівлю та продовжила боротьбу за її збереження. Торік садибу знову повернули у власність міської громади. Утім, на баланс жодного комунального підприємства її не поставили. Проект про зарахування садиби на баланс мерії двічі розглядався на сесії Київради, але кожного разу – безрезультатно.

  Дмитро Парфененко, директор департаменту комунальної власності КМДА: «Було підготовлено проект розпорядження про зарахування цього майна до сфери управління культурної спадщини, яке має відповідний бюджет, це не менше одного мільйона гривень на консервацію цих об'єктів і підтримку їх у належному стані».

  Олександр Глухов, мешканець садиби: «Це вкрай необхідно, тому що якщо цього зараз не зробити – ці будинки можуть не пережити зиму».

  Попередній матеріал
  Бригинець: ПР хоче провести нову сесію Київради 3 жовтня
  Наступний матеріал
  Рятувальники Київщини відзначили професійне свято [відео]
  Теги:
  Loading...