Андріївський узвіз відкрили після тривалої реконструкції

  Свято на легендарній столичній вулиці - після тривалої реконструкції на Андріївському узвозі знову з’явились митці та перші відвідувачі. Напередодні там відбулось офіційне відкриття. Як тепер живе оновлений узвіз - бачили наші кореспонденти.

  Народними гуляннями відкрили улюблену вулицю киян і туристів. Там влаштували забави, пісні та танці.

  Помилуватися вулицею вийшли і легендарні Проня Прокопівна та Голохвостий. Оновленням пара задоволена.

  Проня та Голохвостий: "Уже фасады обновили, уже примарахветили, поэтому мы с удовольствием наблюдали и с удовольствием гуляли. Хочу сказать, что остался дух тот, дух и атмосфера".

  Коли навколо свято - всі заговорили про особливий дух вулиці. Він, кажуть, після реконструкції не вмер.

  Юрій Устинов, киянин: "Дух Андреевского не пропал, он остался и он здесь будет все время. Остался стиль Андеевского и праздник состоялся".

  Уже на наступного дня, коли свято скінчилося, настрій містян кардинально змінився. Кажуть, що вулиця уже не та, що раніше.

  Кияни: "Андреевский - это был кусочек старого Киева, сейчас это стало Пирогово, только в таком обновленном виде. Красиво, но это не старый Киев уже".

  Кияни:
  "Відреставроване вроді воно непогано, а то замазали, закрили всі гріхи. Без цієї вулиці Києва нема, а вони поіздівалися над ним".

  Не до святкувань і тамтешнім митцям. Легендарний узвіз для них - місце роботи. А після відкриття вулиці у них своя морока. Тепер художники побоюються, що їхні торговельні ятки потраплять до приватних рук. Таким чином, на узвозі хочуть впорядкувати місця торгівлі.

  Григорій Бідун, митець з Андріївського узвозу: "Ми раніше - з нас брали орендну плату Зеленустрій Подільского району. Це їхня парафія і їм це віддавали. Тепер питання - куда цей узвіз, хто його забере? Якісь там фірми - бандітські, не бандітські - незрозуміло. І оця жіночка з Зеленустрою говорить: "Не знаєм, що з вами робить, але, напевно, вас заберуть від нас".

  Митці переконані - нові впорядковані ятки на узвозі можуть спричинити здорожчання оренди.

  Митець: "Якщо з нас будуть більше грошей брати, то ми мусимо людям дорожчу ціну казати. Людям невигідно буде і не будуть взагалі нічого купляти".

  Тим часом, у вуличному комітеті "Андріївський узвіз" запевняють, що орендна плата для митців не зростатиме. Однак, упорядкування місць для торгівлі насправді заплановане.

  Віктор Хаматов, керівник ОСН "Вуличний комітет «Андріївський узвіз»": "Ні, пропоновано все щоби було не тільки як попередньо, а найкраще. Тому що ми повинні зробити це культурніше, цивілізованіше, по європейськи".

  Чимало змін ще чекає на цю вулицю. Після завершення футбольного Євро тут продовжать реконструкцію. Планують оновити фасади, які нині закриті спеціальними полотнами. Аварійні будинки хочуть розібрати та повністю відновити. А от митців обіцяють не чіпати. Працюватимуть на узвозі вони навіть під час ремонтних робіт.

  Ольга Сас-Тарасова, Іван Вірченко та Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кияни підсумовують наслідки діяльності Черновецького на посаді мера
  Наступний матеріал
  У Мамаєвій Слободі нагородили переможця літературного конкурсу "Козацька балачка"
  Теги: