Андріївський узвіз можуть забудувати готелями і торгово-розважальними центрами

  Із мистецього центру на вулицю сучасних розваг може перетворитися Андріївський узвіз. Таку невтішну перспективу малюють тамтешні митці. Вони переконують: будинки на вулиці уже давно у приватних руках, а реконструкція - лише підготовка до будівництва торгово-розважальних центрів.

  Замість музеїв - бутики, замість галерей - готелі. Таке майбутнє, кажуть митці, цілком реальне для узвозу. Бо уже більше 10 будинків перебувають не у власності міста - їх перепродали офшорним компаніям.

  Євген Карась, керівник "Карась Галереї": "Процес этот начался с 2006 года. Очень важно сохранить художественные институции, которые, по сути, юридически уже вытеснены".

  Ці захоплення, кажуть юристи, зазвичай відбуваються за схожою схемою. Після закінчення строку оренди приміщення віддають новим орендарям. Далі - кілька маніпуляцій із судами і будівля вже не належить місту. 

  Карина Камишева, юрист: "Поки орендарі судилися у господарських судах міста Києва щодо своїх прав на оренду зазначених приміщень, ці нові орендарі відстоювали своє право власності, але в судах інших областей. Це - рішення, які було прийнято господарським судом Харківської області про визнання права власності".

  Керівники галерей уже не перший рік намагаються заручитися підтримкою влади. Однак повертати місту будинки вартістю у кілька мільйонів ніхто не поспішає.

  Віктор Хаматов, президент центру сучасного мистецтва "Совіарт": "Мы готовили и проекты, и инвестиционные заявки, и меморандумы о сотрудничестве - ничем они не закончились. Поэтому время обицянок и время доверия закончилось".

  Голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець запевняє - невдовзі узвіз зміниться до невпізнання. І навіть нинішня реконструкція вулиці - це лише підготовка для нових забудов. 

  Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури та туризму: "Якщо тут побудують ці 6 готелів - чи, по моїм інформаціям, там один готель і кілька торгово-офісних центрів - якщо ці центри будуть побудовані, Андріївський перестане бути пішохідною вулицею. Саме для цього і перекладають бруківку, щоби зручніше було їздити автомобілями".

  Поки що галереї узвозу продовжують працювати, але юридично ці художники уже на вулиці. Коли справді відбудеться виселення - питання часу.

  Ольга Сас-Тарасова, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Київському метроплітені розвісили вірші польських поетів
  Наступний матеріал
  Суд над Аделаджею знову перенесли
  Теги: