У Київському метроплітені розвісили вірші польських поетів

  У Київському метроплітені розвісили банери із віршами. Це твори 30 польських поетів - класиків та сучасників. Автори ідеї - з Польського інституту в Києві.

  Чекання на потяг у метро перетворилося на мить задоволення для киянки Ольги. Несподівано, дівчина захопилася поезією.

  Ольга: "Як добре. Я з тобою. Серце моє так б’ється. А я думав, що людина не має серця" - такий, начебто простий вірш, але має глибокий зміст".

  А цей хлопець ледь не спізнився в університет, зачитуючись віршами польських поетів.

  Іван: "Звичайно, краще бачити це - прочитаєш якусь риму, щось для себе зазначиш, це краще ніж банальна реклама у метрополітені, якою заклеєно все всюди".

  Таким креативом у підземці пасажири завдячують польському інституту у Києві. Польських класиків та сучасників уже читали у Франції, Іспанії, Китаї. На черзі - метро Бельгії, Японії та, власне, Польщі.

  Ярослав Ґодун, директор Польського інституту у Києві: "У метро багато текстів, можна так сказати, їздять. Ми звикли до різних текстів, а не до літератури. І це така можливість побачити, що також це може бути нашою освітою".

  Керівництво столичної підземки дозволило обклеїти віршами 2 станції: "Театральну" та "Поштову площу". А ще для поезії надали цілий потяг Сирецько-Печерської лінії.

  Журналіст: "Вже вподобали якийсь вірш?"

  Сергій Гребенко, заступник начальника КП "Київський метрополітен": "Поки що думаю і обираю. Тут є багато думок, які б хотілося занотувати".

  Подивитися, як його вірші виглядають на стінах підземки, з Польщі приїхав поет Ришард Криницький.

  Ришард Криницький, поет: "Я вперше бачу свої вірші просто так, у метро. Для мене це дивина. Я розумію, що поезію читає менша частина людства - десь одна людина з тисячі. Сподіваюся, що українцям сподобається моя творчість".

  Вірші польських поетів у столичному метро можна буде прочитати до 9 жовтня.

  Дар’я Безродна, Сергій Смолянкін, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Уряд КНР вирішив боротись із цинічним ставленням до кохання
  Наступний матеріал
  Андріївський узвіз можуть забудувати готелями і торгово-розважальними центрами
  Теги: