Андріївському узвозу замість реставрації загрожує забудова [репортаж, відео]

  Реставрація з добудовою. Уже за рік біля Андріївської церкви можуть набудувати хмарочосів. Проект благоустрою перлини Києва - Андріївського узвозу - передбачає не лише заміну інженерних мереж, ремонт доріг, а і зведення шести нових будівель.
  Крім того, із замку Річарда хочуть зробити готель. Опоненти таких змін переконані: легендарну вулицю хочуть перетворити на житловий масив.

  Тупотіти по Андріївському узвозу невдовзі стане легше. До Євро 2012 вулицю обіцяють відреставрувати. Щоправда, бруківку таки залишать. Відремонтувати підземні мережі, а заодно і змінити дорожне покриття Андріївського - таке передбачає проект реставрації узвозу. Киян заспокоюють - бруківка нікуди не зникне, але буде нова. Про оновлення легендарної вулиці заговорили ще у 2009 році.

  З розпорядження київського міського голови Леоніда Черновецького: "Здіснити у 2009-2010 роках художнє освітлення забудови, реконструкцію інженерних мереж, ремонт покриття тротуарів та проїзної частини Андріївського узвозу".

  Про ремонт фасадів, надбудови, а тим паче будівництво нових об`єктів - у документі ні слова. Головна мета такої реставрації, кажуть в Інституті міста, зовсім не благоустрій вулиці.

  Олександр Сергієнко, директор Інституту міста: "Те, що намагаються зробити під виглядом реконструкції, це є звичайна забудова. Фірма, афілійована з СКМ Ахметова, отримала ділянку за адресою Андріївський узвіз, 10-А, і там збирається шось звести".

  Зараз за цією адресою  - одноповерховий будинок, пам`ятка культури ХІХ-го століття. Поряд із нею вже височіють будівельні крани. Невдовзі на узвозі з`являться 6 нових будівель - офісний центр, ресторан, виставкова зала, а також 11-поверховий готельний комплекс. Чи буде після такої реставрації місце для торгівців сувенірами? На Андріївському занепокоїлися.

  Петро, продавець сувенірів: "Вже існує безліч проектів новобудов, які будуть, і на Андріївському 30, там будуть якісь семиповерхові офісні центри".

  Щойно у верхах заговорили про реставрацію - з продавцями уклали нові договори.

  Петро, продавець сувенірів: "Зараз на пів-року, потім ще на пів-року. Там ще все вирішується".

  Громадські організації, що виступають за збереження історичного вигляду Києва, переконані - не допустити забудови на Андріївському і зберегти його сучасний вигляд можна. 

  Ігор Гурчик, громадський активіст: "Почему мы никак не можем решить проблему Андреевской церкви - ЮНЕСКО ее не хочет ввести в список. Земля, сами понимаете, очень дорогая".

  Відтак, Андріївську церкву та увесь узвіз може спіткати доля Софії Київської, побоюються фахівці. Через будівництво на Гончара дзвіниця собору на горизонті ось-ось загубиться у багатоповерхівках.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Міліція розшукує чиновника Держкомзему Києво-Святошинського району
  Наступний матеріал
  Підприємці Київщини обговорили проблемні питання Податкового кодексу
  Теги: