Антимонопольний комітет України (АМКУ)
Антимонопольний комітет України (АМКУ) http://hyser.com.ua

АМКУ запроваджує світові стандарти забезпечення процесуальних прав суб'єктів – Терентьєв

  Ще одна зміна у роботі АМКУ, за словами чільника, – це донесення до бізнесу чіткої позиції комітету до бізнесу

  Очільник Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв у ефірі телеканалу "112 Україна" розповів про нововведення у діяльності відомства.

  "У своїй діяльності ми вводимо світові, скажімо так, стандарти забезпечення процесуальних прав суб'єктів. Тобто, якщо стосовно певного бізнесу починається розслідування, то найбільш ефективним способом, з одного боку уникнути звинувачень у корупції, а з іншого боку уникнути політичного або іншого тиску, це робити публічно і відкрито ті дії, до яких ми вдаємося", – заявив він.

  Ще однією зміною до підходу в роботі АМКУ, за словами Терентьєва, стало донесення до бізнесу чіткої позиції, яку діяльність бізнесу комітет засуджує, замість сліпого штрафування учасників ринку.

  "Якщо раніше, на жаль, з рішень комітету не завжди було зрозуміло, що саме Антимонопольний комітет засуджує, яку саме позитивну поведінку ми хочемо сформувати у великого бізнесу або, наприклад, енергетичних компаній, або хімії, або транспорту, аеропортів, і що саме ми хочемо бачити. І тому ми почали формувати чіткий зрозумілий підхід в рішеннях і, скажімо так, по простому, почали називати проблему такою, яка вона є насправді. Тобто не ховати її, не шукати більш простий спосіб оштрафувати суб'єкт, а виконувати більш складну задачу – показати, що саме Антимонопольний комітет засуджує", – повідомив голова АМКУ.

  Як приклад Терентьєв навів ситуацію на ринку світлих нафтопродуктів: "Коли ми бачили, що ціни на автозаправних станціях, на стелах, скрізь однакові. Шість основних гравців сегменту імпортного палива підтримували протягом майже річного періоду однакові ціни на стелах. При цьому котирування Platts (котирування ринку нафти), досить інтенсивно змінювалися в бік переважно падіння. Тобто ми бачили, що коли трохи дорожчає нафта, бензин одночасно підвищувався в ціні та ціни стабілізуються на повністю однаковому рівні. Коли він зменшується – нічого не відбувається".

  Він наголошує – ситуація змінилася після проведення розслідування, рішення АМКУ та його схвалення з боку судової системи.

  "Зараз ми бачимо, що якщо раніше шість основних гравців дотримувалися однакової цінової політики, то місяць тому ми ухвалили нове рішення і тільки три з них, скажімо так, підтримують подібну комерційну практику. І це тільки один приклад, коли чітко сформульоване розуміння проблеми Антимонопольним комітетом призводить до того, що суб'єкти починають змінювати свою діяльність. Оскільки ніхто, принаймні мало суб'єктів, свідомо хочуть бути правопорушниками", – підсумував глава АМКУ.

  Попередній матеріал
  "Роттердам+" на "Роттердам-": Зеленський ініціює законодавчу зміну формули – Герус
  Наступний матеріал
  Збирали військову інформацію: СБУ на Луганщині припинила діяльність шпигунського підрозділу РФ
  Теги:
  Loading...