Активісти взяли штурмом Київраду [відео]

  Штурм Київради. Близько 200 пікетувальників - увірвалися до колонної зали на Хрещатику, 36. Головна вимога - зробити вільним доступ містян на сесію Київради. Через штурм сьогоднішнє засідання, на якому мали ухвалити цьогорічний бюджет, так і не розпочали. У вирі подій перебувала і Світлана Одаренко.

  На Хрещатику, 36 - людно ще зрання. Одразу кілька пікетів розгорнулося біля стін Київради. Мирне зібрання тривало не довго, активісти заявили: втомилися чекати.

   Руслан Андрійко, активіст: "Чиновники зараз не виходять. Не реагують на наші звернення, наші акції. Якщо вони не виходять до нас ми підемо до них".

  Пікетувальникам на сесію - зась. Охорона зачиняється із середини. Не пускають до будівлі, ані журналістів, ані депутатів. Тим часом два десятки активісти прорвалися у Київраду з чорного входу. Та наштовхнулися на інші замки.

  Це - вже коридор перед кулуарами сесійної зали. І теж  зачинений. Між активістів - губляться опозиційні нардепи та депутати Київради. У сесійну залу вони так і не змогли потрапити.

  Тетяна Меліхова, керівник фракції "БЮТ-Батьківщина у Київраді": "Нема можливості впустити на 4 поверх, то є зала вели на 2 поверсі і все можна цивілізовано вирішити".

  Цивілізовано - не вийшло. Аби впустити пікетувальників - ті, хто вже прорвався до стін Київради - самотужки відчинили центральні двері, на решті - зламали замки. Вхід - вільний.

  Пікети з вулиці - перемістились під дах - близько 200-т людей зайняли Колонну залу.

  Єгор Соболєв, активіст: "Орган, який відгородився від них приватними охоронцями, оррган, який роками дерибанив їхню землю, майно - кияни прийшли сюди і сказали, ми так не хочемо, так не буде і дургий крок, аби ми цього домоглися і вільний вхід кожного киянина став правилом. не треба прориватисяґ, не треба ламати двері. Треба показати паспорт і сказали, я хочу подивитися як голосують депутати". 

  Домовлятися про це - йдуть до чільника КМДА - Олександра Попова. Доки керівники на перемовинах - містяни оглядаються у приміщені, бо більшість у Київраді - уперше. Уперше та не востаннє. Домовилися: містянам спростять процедуру доступу до лівого крила споруди, яке підпорядковується КМДА.
   
  За решту споруди відповідає Київрада. Однак секретар Галина Герега - до активістів не виходить. Бо ті - зірвали їй сесію.
   
  Галина Герега, секретар Київради: "Перед початком пленарного засідання в будівлю ввірвалося близько 20 хлопців у спортивних костюмах, ламали двері і не дали можливості нам відкрити пленарне засідання". 

  Сесію, на якій мали розглянути бюджет Києва на 2013 рік - перенесли на завтра. Тим часом у колонній залі лишилося кілька десятків активістів. І вже заявили: якщо їхні вимОги не виконають - будуть ночувати у стінах Київради.

  Світлана Одаренко, Максим Петраков, 5 канал

  Попередній матеріал
  П`ять годин поспіль тривав обшук у квартирі журналіста "Дорожнього контролю"
  Наступний матеріал
  Пабата лікуватимуть в Німеччині
  Теги:
  Loading...