Активісти і митці стали на захист столичного Гостинного двору

  "Гостинна республіка" з`явилася у Києві. Культурно-освітній осередок створили на захист Гостинного двору, який хочуть перетворити у торговельно-офісний центр. До "Республіки" увійшли письменники, історики та громадські активісти. Щовечора вони влаштовують мистецькі та наукові акції.

  Більше 10-ти днів митці та громадські активісти не залишають Гостинного двору. У такий спосіб намагаються не пустити забудовників. Майже 20 років вхід у внутрішній двір стороннім був заборонений. За подвір`ям не доглядали, лише скидали туди непотріб. Активісти ж відкрили його для відвідувачів, і тепер щовечора влаштовують концерти, майстер-класи та лекції.

  Ігор Луценко, член ГО «Збережи старий Київ»: "Ми проти того, аби перетворювати цю, надзвичайно важливу для киян і для Подолу зокрема, будівлю у торгово-розважальний центр. Це знищить Контрактову площу, це знищить Поділ. Ми за те, щоби призначення цієї будівлі було - історія, освіта, культура, наука і громадська діяльність. Власне те, що зараз тут відбувається". 

  Охочих поділитися своїм мистецтвом у Гостинному дворі удосталь. Організатори кажуть - графіки уже складають на кілька днів наперед. Щовечора проводять одразу по кілька заходів.

  Марія Лебедєва, активістка: "Люди приходять і навчають один одного, як робити щось. Це відбувається абстолютно не комерційним шляхом. Порходять лекції на історичну, правову, економічну і іншу тематику. Проходять художні вистави".

  Митці підтверджують: їм дійсно ніде розгулятися. Найважче доводиться молодим художникам, музикантам і письменникам.

  Ірена Карпа, письменниця: "От, позаду мене художниці - Ліда і Катерина Мороз. Вони можуть підтвердити, скільки часу треба чекати молодому художнику, без розкрученого імені, щоби потрапити у галерею. Насправді, все розписано. Галерей не так вже й багато. Скільки треба платити за оренду приміщень і так далі".

  Молодь підтримує і колишній головний архітектор Києва - Микола Жариков. Він обурений тим, що будівлю виключили зі списку пам`яток архітектури, адже з власного досвіду знає, якими можуть бути наслідки. Тому до активістів прийшов із порадою.

  Микола Жариков, колишній головний архітектор Києва: "Треба провести хороше дослідження ось тих проектів. Визначитися з оформленням перспективи, про яку ви говорите і хочете, що там має бути. Все це узаконити на громадських слуханнях, щоби ніхто не міг на це посягнути, і звернутися до Президента з відкритим листом".

  До переліку пам`яток архітектури будівля початку ХІХ-го сторіччя входила до 2011 року. Торік уряд виключив її із цього списку, а згодом Київрада дозволила реконструкцію Гостинного двору. А це означає, що будівля може зазнати істотних змін.

  Наталя Новосядла, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Київщину прилетіла футбольна збірна Швеції
  Наступний матеріал
  Завтра футбольна збірна України проведе відкрите тренування
  Теги: