.
. 5 канал

Агресія Кремля: у зоні ризику не лише Маріуполь, а й увесь українсько-російський кордон – Фесенко

Читайте по-русски
Блокування медійних провідників путінської політики в Україні є правильним кроком, кажуть фахівці

Все частіше українські експерти говорять про нові загрози з боку Росії для нашої держави, йдеться в сюжеті "5 каналу".

Політолог Володимир Фесенко наголошує: проблема актуальна ще з 2014 року. Для втілення своїх планів у Кремля є багато платформ, і "Опозиційний блок" – одна з них, каже він.

"Вони можуть бути 5-ю колоною, безумовно. Але не лише ОПЗЖ. З точки зору агресивних, екстремістських дій, думаю, більше ризиків, наприклад, від прихильників Шарія чи інших. Але ОПЗЖ, оскільки вони мають широку електоральну базу, мають людей із керівниним досвідом, теж можуть бути задіяні, – тим паче, там є люди, які мають прямі зв'язки з Росією – той же Медведчук і інші. Тож їх теж можуть використати як 5-ту колону", – вважає політолог.

Прогнозувати, коли саме і де Росія втілюватиме свій план, експерт не береться. Але переконаний: під загрозою може опинитися не лише прифронтовий Маріуполь, а й увесь кордон України, спільний з агресором. Кремль, у своє чергу, має потенціал, бо щонайменше 10% українських громадян мають потенційно проросійські погляди. І це до тих, хто вже визначився і підтримує "Опозиційний блок". Тому блокування агресивних медійних провідників путінської політики в Україні є правильним кроком – цю думку підтверджує секретар РНБО Олексій Данілов.

"Я впевнений, що найближчим часом санкції будуть продовжуватися. Більше того, можу з упевненістю сказати, що там буде ряд депутатів, які сьогодні засідають у Верховній Раді", – налогошує він.

Експерти радять відслідковувати ситуацію і оцінювати політичні загрози, швидко і правильно реагувати на провокації сепаратистів, слідкувати за намірами ОПЗЖ. До того ж, зазначається, варто мобілізувати роботу спецслужб – ті повинні вчасно повідомляти керівництву України про реальні загрози, а якщо вони великі – інформувати про це ще й суспільство.

Попередній матеріал
У МОЗ повідомили, що запроваджувати жорсткіші карантинні обмеження до квітня – травня немає потреби
Наступний матеріал
Санкції проти каналів Медведчука: Верховний Суд отримав ще один позов
Теги:
Loading...