Безробіття
Безробіття відкриті джерела

17% працездатних громадян України є прихованими безробітними – експерт

  Читайте по-русски
  Експерти вважають другу хвилю захворюваності на коронавірус однією з головних загроз для ринку праці

  Кількість громадян, змушених піти в неоплачувану відпустку або перейти на часткову зайнятість, в Україні – 3,1 млн осіб. Про це повідомляє економічний експерт Центру економічної стратегії Дар'я Михайлишин, представляючи результати дослідження ринку праці, повідомляє УНІАН.

  "Коли ми говоримо про безробіття, важливо говорити і виділяти також приховане безробіття... Це приблизно 3 млн осіб, або 17% від робочої сили. Це досить багато, це навіть більше, ніж тих людей, які втратили роботу офіційно", – сказала вона.

  За словами експерта, однією з проблем оцінки ринку праці є велика різниця між оцінкою безробіття держорганами і дослідницькими центрами, пише видання. Відзначається, що за даними дослідження Центру економічної стратегії, близько 2,8 млн людей втратили роботу через карантин, у той час як державні органи оцінюють безробіття через епідемію в 400 тис. чоловік.

  Йдеться також, що Михайлішин назвала другу хвилю захворюваності коронавірусом однією з головних загроз для ринку праці.

  "Якщо буде друга хвиля захворюваності на коронавірус, безробіття може повернутися до показників початку карантину", – сказала вона.

  Як повідомляє видання, український економічний експерт Володимир Коваль вважає, що кількість безробітних до кінця осені може досягти 20% від всієї робочої сили. Крім того, НБУ прогнозував пік рівня безробіття в країні у другому кварталі – збільшення до 11,5%.

  Попередній матеріал
  Кинувся рятувати дітей: на курорті "Арабатська стрілка" потонув поліцейський
  Наступний матеріал
  Голова МЗС Польщі пояснив, чому "Люблінський трикутник" – не просто формалізована інституція
  Теги:
  Loading...