Фото з Fotobank/Getty Images

Засновник корпорації SpaceX і Tesla Motors планує запуск 700 супутників для роздачі Інтернету по всьому світу

  Засновник космічної корпорації SpaceX і компанії-виробника електромобілів Tesla Motors  Елон Маск почав підготовку до нового амбітного проекту. Інженер-мільярдер має намір запустити близько 700 телекомунікаційних супутників, щоб забезпечити доступ до Інтернету по всьому світу.


  Про це 10 листопада пише РБК, посиланням на публікацію у The Wall Street Journal.

  Як стало відомо, над проектом Маск працює разом з колишнім топ-менеджером Google Грегом Уайлер. Знайомі з питанням співрозмовники WSJ підкреслили, що проект знаходиться в стадії формування.

  "Маск і Уайлер мають намір запустити в космос близько 700 супутників вагою менше 250 фунтів (близько 113,4 кг) кожний, та ця вага майже вдвічі менше самих маленьких супутників зв'язку, що використовуються в даний час в комерційних цілях, а угрупування супутників в 10 разів перевищує найбільший парк всесвітнього оператора супутникового зв'язку Iridium Communications Inc", - відзначає видання.

  Також Маск і Уайлер розглядають можливість будівництва заводу з виробництва космічних  супутників. Один зі співрозмовників видання розповів, що вони вже провели попередні переговори з чиновниками штатів Флорида і Колорадо (США).

  WSJ зазначає, що нове підприємство Маска може зіткнутися з великими фінансовими, технічними та нормативними перешкодами. На думку галузевих чиновників, розвиток проекту обійдеться Маску і його партнерам в суму $ 1 млрд або навіть більше.

  Варто нагадати, що Уайлер є засновником компанії WorldVu Satellites, якій належать права на використання ряду технологій для забезпечення виходу в Інтернет по всьому світу. До його відходу з Google у вересні цього року інтернет-компанія планувала створити угрупування космічних супутників із 180 апаратів, щоб забезпечити доступом в інтернет жителів віддалених куточків світу. Відносини Уайлера з Google зіпсувалися ще й тому, що перший не був упевнений у виробничому досвіді "пошуковика", розповіли двоє співрозмовників WSJ. В Google від коментарів відмовилися.
  Попередній матеріал
  Чотири людини загинули внаслідок обстрілу терористами передмістя Донецька
  Наступний матеріал
  Кандидатури майбутніх міністрів в Раду внесе прем'єр за погодженням з коаліцією - Ковальчук