Виготовлено фюзеляжу першого серійного Ан-70

  Будівництво військово-транспортного літака Ан-70 зрушило з мертвої точки. Сьогодні на заводі "Антонов" викотили зі стапелів фюзеляж першої серійної машини.

  Тепер на літак мають поставити крила, які виготовлять у Ташкенті, запорізькі авіадвигуни та інше обладнання. Це один із двох літаків, які замовили вітчизняні військові. Очікується, що передати армії перший Ан-70 авіабудівники зможуть у 2014-му році. На його добудову необхідно ще близько 300 мільйонів гривень. Водночас, антоновці завершують випробування дослідного зразка. Залишилося виконати ще близько 60 польотів. АН-70 - новітнє повітряне судно, здатне піднімати більше 45 тонн вантажу і злітати навіть із ґрунтових аеродромів зі смугою, не більшою за 700 метрів. Створення літака та його випробування фінансують разом Україна та Росія, яка і стане найбільшим замовником Ан-70.

  Дмитро Ківа, генеральний конструктор-президент ДП "Антонов": "Цей борт - він є власністю Міністерства оборони України, тому що є контракт. Але міністерство оборони Росії хотіло і хоче його купити. Поки що рішення не прийнято". 

  Попередній матеріал
  У Гватемалі індіанці майя святкують кінець старої і початок нової ери
  Наступний матеріал
  У Красному Лучі запровадили платний проїзд центром міста [відео]
  Теги: