Фото medweb.ru

Вчені спростували цілющі властивості антиоксиданту у червоному вині

  Американські вчені провели дослідження, результати якого показали, що ресвератрол, який міститься у червоному вині, не має цілющих властивостей, як це вважалося раніше.


  Вчені під керівництвом представника медичного факультету Університету Джона Хопкінса Річарда Сембі протягом дев'яти років спостерігали за літніми жителями двох тосканських сіл, які регулярно вживали вино, пише Bloomberg.

  Всього у дослідження взяли участь 783 людини віком старше 65 років.

  Як виявилося, ризик розвитку серцевих хвороб або раку у цих людей не менший, ніж у тих, хто вживав менше ресвератрола. Середня життя у них теж не більша, ніж середньостатистична.
  Попередні лабораторні дослідження дозволяли припустити , що ресвератрол , який міститься також у винограді , арахісі і шоколаді , має унікальні властивості , які уповільнюють старіння і зберігають здоров'я клітин.

  Між тим, дослідження не спростовують того факту, що червоне вино все ж має позитивний вплив на організм людини. Попередні досліди встановили зв'язок між споживанням вина або шоколаду і зниженням запальних процесів , які можуть вести до серцевих захворювань. Це може бути пов‘язано з тим, що корисним елементом у вині є не ресвератрол, а якийсь інший елемент.

  Зазначимо, останні дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я показали, що найбільше алкоголю на людину вживають в Європі.

  Європейські країни зайняли всі рядки в топ-10 найбільш питущих країн світу, пише Independent. На першому місці опинилась Білорусь – на людину в рік там припадає 17,5 л алкоголю у перерахунку на чистий спирт, на другому – Молдова (16,8 л), на третьому – Литва (15,4 л). Росія на 4-му місці (15,1 л) , Україна - на 6-му (13,9 л).

  За даними ВООЗ, всього вживають алкоголь 38,8% населення планети. Щорічно від зловживання алкоголю у світі помирає 3,3 млн осіб.
  Попередній матеріал
  На круглий стіл з питань регіональної політики запросили Ахметова - Сенченко
  Наступний матеріал
  Грузія вже знає дату підписання Угоди про асоціацію з ЄС