В Україні презентували Британську методику по математиці [відео]

  Рахувати без цифр можливо. Британську методику, що вчить математиці, презентували в Україні. У новій освітній програмі використовуються набори з різноманітних фігур. Завдяки ним учні можуть уявляти числа. Ефективність методу оцінили вітчизняні батьки дітей із Синдромом Дауна. Для них та педагогів дошкільних закладів розпочалася серія семінарів. Як додавати, віднімати, ділити та множити без цифр тепер знає і Людмила Голоднік.

  Дев’тирічний Артем навчився рахувати завдяки ось таким різнокольоровим фігурам. Нині він із легкістю може скласти їх від одного до десяти. А ще рік тому взагалі не розумів, що таке число. Хлопчик має Синдром Дауна. Він намагався вчитися у звичайному класі зі своїми однолітками. Засвоїти математику ніяк не вдавалося. Відтак, загальноосвітню школу довелося покинути.

  Оксана Музиченко, мати Артема: "З перших днів ми стикнулися з великими труднощами відносно математики. Це було просто жахливо. Ми пробували рахувати від одного до десяти. В нас випадала трійка. Як дитині пояснити, що таке цифра 2. Що це дві одинички. Це для наших дітей ну просто недоступна інформація".

  У Великії Британії азам математики вчать за допомогою методу "Нумікон" уже чотирнадцять років. Цей досвід перейняли США та країни ЄС. Киянка Тетяна Михайленко про цю програму дізналася однією з перших в Україні. Щодня по півгодини займається зі своїм сином, який має Синдром Дауна. 

  Тетяна Михайленко: "Сначала вы просто играете. Например, ану давай попробуем заполнить всю доску. Давай мы вылепим это в пластилине или в тесте. Это просто игра. И в игре вы просто называете: один, два, восемь, девять".

  Допомогти батькам та педагогам опанувати нову для України методику - приїхала тренер з Великої Британії. По-новому рахувати Хелен Фармері вчить вже понад десять років.

  Хелен Фармері, тренер програми "Нумікон": "Не має значення, коли ви почнете вчити рахувати за цією програмою. Це дослідницька робота в ігровій формі, її результатом є формування поняття чисел".

  Наталія Вавілова, педагог: "Цю методику можна використовувати скрізь, де навчаються діти рахувати і математиці. Це можуть бути і дошкільні навчальні заклади".

  Вартість навчального конструктора - від двохсот гривень. Та в Україні його годі й шукати.

  Сергій Кур`янов - президент ВБО "Даун Синдром": "Нумікон" в Україні офіційно не продається. Тому що права на нього належать Оксфордському університету. Але будь-яка людина в Україні може їх купити он-лайн".

  Семінари з лічби відбулися у столиці, Одесі, Дніпропетровську та Тернополі. На черзі Львів. У планах благодійної організації "Даун Синдром"  підготувати вітчизняних тренерів з "Нумікону". Сподіваються, протягом найближчих трьох років це таки стане реальністю.

  Людмила Голоднік, Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Понад 2,5 млн людей у Південній Кореї залежні від смартфонів [відео]
  Наступний матеріал
  Багатотисячний натовп зібрався на центральній площі єгипетської столиці
  Теги: