Понад 2,5 млн людей у Південній Кореї залежні від смартфонів [відео]

  Понад два з половиною мільйони людей у Південній Кореї залежні від смартфонів. Такі дані оприлюднив тамтешній уряд. Проблема стала настільки поширеною, що в Сеулі - відкрили спеціальну клініку, в якій лікують цей тип залежності.

  Південна Корея - одна з найрозвиненіших у технічному плані країн. Швидкий інтернет, майже стовідсоткове покриття та доступні ціни на техніку - роблять свою справу. Смартфони є у всіх - від першачків до пенсіонерів. Однак, лікарі - усе частіше попереджають, смартфономанія - може бути небезпечною.

  Юн На Ре, директор клініки: "Кожний десятий підліток у країні - залежний від свого смартфона. Ідеться не просто про те, що вони не випускають телефонів із рук. Є певні ознаки залежності - байдужість до інших сфер життя, роздратування, зміни щоденного розкладу. Двоє дітей із сотні - потребують спеціалізованого лікування. Це дуже загрозлива статистика".

  Прив`язаність до смартфонів легко пояснити. Адже це не просто телефони, а пристрої, які можуть підпорядкувати собі все ваше життя. Тут і будильник, і переписка з друзями, і ігри, і фотоапарат. А ще ж музика, новини, розклад автобусів і мільйон інших начебто необхідних речей.

  Ха Су Йон, 14 років: "Я часто беру смартфон до туалету, бо без нього там нудно. Обов`язково беру з собою до ліжка і це перше, що потрапляє мені до рук уранці. Мені здається, я без нього вже не зможу".

  На сполох б`ють не лише психологи, а й терапевти. Кажуть, надмірне захоплення смартфоном - може шкодити і фізичному здоров`ю.

  І Чан Хьон, хірург: "Коли ви читаєте чи щось дивитеся на екрані смартфона, ви несвідомо витягуєте шию та піднімаєте плечі, адже екран маленький. Якщо довго залишатися у такому положенні, а цього не уникнути - у вас почнуть боліти м`язи шиї та спини. Це може спричинити дуже неприємне запалення, яке доведеться довго лікувати".

  Масовою смартфономанією занепокєний і уряд країни. Спільно з найбільшою телефонною компанією країни - він запровадив програму з попередження залежності. У школах із першого класу читають лекції та показують програми, які попереджають про небезпеку. Дітям - роздають анкети, щоби ті могли самостійно визначити ризик залежності та вжити заходів.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  МЗС рекомендує українцям утриматись від поїздок до Єгипту
  Наступний матеріал
  В Україні презентували Британську методику по математиці [відео]
  Теги: