У Києві почали будувати 2 бронекатери для ВМСУ [відео]

  Два бронекатери заклали у Києві - бойові одиниці планують ввести до складу Військово-морських сил вже наступного року. Серія таких суден має насамперед замінити застарілі - ще радянські - в акваторії Дунаю.

  Представник виробника: "Он 23 метра длиной, порядка 4,8 м шириной, метровая осадка. Это позволит его эксплуатировать в максимальном количестве водоемов пограничных, а также в прибрежной зоне Черного и Азовского моря".

  "Гюрзу-М" самі розробники називають плавучим бронетранспортером. Захищений від куль і має на озброєнні дві гармати, два кулемети та чотири ракети. Усі - українського виробництва. Два схожі бронекатери Україна раніше продала прикординникам Узбекистану. Це модернізований варіант, що може діяти ще й у морі.

  Юрій Ільїн, командувач ВМСУ: "На 80% відрізняється від того, що був побудований для Узбекистану. Це та версія, яка потрібна Військово-морським силам України для захисту наших національних інтересів".

  Які саме національні інтереси і де захищатимуть майбутні катери - військові напряму не кажуть. Та під час презентації морським офіцерам "Гюрзу-М" рекламують, як альтернативу радянському спадку на Дунаї. Розробники кажуть: потреба у таких катерах приблизно - півтора десятка.

  Олександр Олійник, перший заступник міністра оборони: "Серія, ми заклали 2. А скільки буде далі - ну, це залежить від фінансування і розвитку тих задач, які будуть в майбутньому. Думаю, що двома ми не обійдемося, будуть в майбутньому ще закази".

  Нині на столичному суднобудівному заводі тільки каркас від двох майбутніх секцій. Тут давно вже нічого не зводили для військових. Проектанти кажуть - робота не складна, наступного року можуть передати катери морякам.

  Сергій Кривко, проектувальник: "Опыт той, первой "Гюрзы", показал, что за 9 месяцев мы спокойно построили два катера. С комплектацией, со всеми делами".

  Олександр Аргат, Олена Сорокіна, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Саудівській Аравії триває один із обрядів хаджу - стояння на горі Арафат [відео]
  Наступний матеріал
  Телемарафон 5 каналу "Вибори-2012" транслюватиметься в YouTube
  Теги: