У Саудівській Аравії триває один із обрядів хаджу - стояння на горі Арафат [відео]

  Мільйони мусульман сьогодні беруть участь у кульмінації паломництва до Мекки - хаджу. Вони зібралися на горі Арафат. Попередню ніч, за традицією, провели просто неба.

  Сьогодні прочани, які прибули до Саудівської Аравії на хадж, виконують один із головних обрядів поклоніння - стояння на горі Арафат. Перебуватимуть там від світанку до заходу сонця. Гора Арафат розташована за 20 кілометрів від Мекки. За переказами, саме тут пророк Мухаммед виголосив свою останню проповідь. Цілий день прочани стоять під пекучим сонцем, моляться та просять пробачити їхні гріхи.

  Аднан Теркаві, прочанин з Сирії: "Я прошу в Бога миру для всіх арабських країн, і щоб у світі покращилося ставлення до мусульман. Також я дуже хочу, щоби Сирія нарешті стала мирною та безпечною".

  Після ритуалу віряни удруге обійдуть навколо Кааби - священної споруди квадратної форми у внутрішньому дворі Заповідної мечеті. Саме до Кааби повертаються обличчям усі мусульмани світу під час молитви. Усередині її - чорний камінь. За легендою, Аллах подарував його Адаму, і тоді камінь був білим. Він почорнів від людських гріхів. У п`ятницю відбудеться кульмінація хаджу - свято жертвоприношення Курбан-байрам, або, як його ще називають в арабських країнах, Ід-аль-Адха.

  Хадж є надзвичайно важливим для кожного мусульманина. Вирушити в цю подорож - обов`язок кожної людини, яка сповідує іслам. Звичайно, якщо вона здорова та має для цього достатньо коштів.

  Сахар Ханафі, прочанин з Єгипту: "Я п`ять років мріяв сюди потрапити. Щоразу плакав, коли бачив по телевізору прочан. І от, нарешті, Бог привів мене сюди, я все бачу на власні очі. Це таке щастя!"

  Цьогоріч на хадж прибули 2 мільйони мусульман з усіх куточків світу. Це на півмільйона більше, ніж під час попереднього хаджу. Влада Саудівської Аравії чітко регламентує умови, за яких пілігрими приїжджають до країни. Кожна має свою квоту - 1 десята відсотка населення. Усі, хто перетинає кордон, повинні мати довідки про щеплення. Туристичні групи в Саудівській Аравії дотримуються чіткого графіка руху. Такі заходи не позбавляють від заторів, але ефективно покращують безпеку. Раніше під час хаджу багато людей гинули через тисняву, пожежі в наметах та епідемії. Рік тому розпочали реконструкцію найбільшої мечеті. Вона зможе вмістити 2 мільйони людей - це у 15 разів більше, ніж тепер. До мечеті проведуть окрему залізницю. Вона об`єднає всі святі місця навколо Мекки.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Космічний корабель "Союз" успішно пристикувався до МКС
  Наступний матеріал
  У Києві почали будувати 2 бронекатери для ВМСУ [відео]
  Теги: