5.ua

Несертифіковані Android-смартфони склали 20% світового ринку мобільних гаджетів

  Дослідницька компанія ABI Research розглянула ситуацію на ринку смартфонів під управлінням Android. При чому експерти відзначили високу активність китайських та індійських виробників.


  За оцінками експертів, у другому кварталі 2014 поставки "розумних" телефонів на базі кастомізованої несертифікованої версії AOSP (Android Open Source Project), в якій відсутні фірмові сервіси Google, підросли до 20% щодо показника квартальної давності – таким чином ці пристрої зайняли одну п'яту частину глобального ринку смартфонів.

  Велика частина Android-гаджетів у світі припадає на Open Handset Alliance (OHA), який офіційно курирує розробку мобільної платформи від Google.

  Аналітик ринку мобільних пристроїв Нік Спенсер (Nick Spencer) з ABI Research говорить, що сегмент AOSP-трубок зростає за рахунок китайських та індійських виробників, які активно продають свої вироби не тільки на домашніх ринках, а й за кордоном.

  "Минулого кварталу п.р. вендори з Піднебесної та Індії вперше зайняли більше половини (51%) всього ринку смартфонів. Багато азійських компаній, що випускають мобільні телефони, створюють бюджетні пристрої, і лише одиниці – такі, як Xiaomi і Gionee - вживають рішучих заходів щодо закріплення в сегменті смартфонів середнього рівня, а це дозволяє їм конкурувати з лідером ринку Android-електроніки – Samsung", -повідомив Спенсер.

  До речі, за даними аналітиків Strategy Analytics, у другому кварталі 2014 р. обсяг поставок смартфонів на базі Android склав 249,6 млн. штук (проти 186,8 штук роком раніше). Зараз ринкову частку цих апаратів дослідники оцінюють у 84,6%. Показник присутності iPhone оцінюється в 11,9%, у Windows Phone він дорівнює 2,7%.
  Попередній матеріал
  Експерти перервали роботу на місці падіння "Боїнга" через стрілянину
  Наступний матеріал
  Кабмін подасть до Верховної Ради законопроект про децентралізацію