На земну орбіту успішно виведено український супутник "Січ-2"

  Новітній українській супутник сьогодні з`явився на навколоземній орбіті. Це сталося вперше за останні 6 років. Космічний апарат "Січ-2" та ще 6 іноземних супутників піднялися з бази "Ясний" в Оренбурзькій області Росії.

  Український Національний центр управління та випробувань космічних засобів біля Євпаторії – єдиний об’єкт на території України, з якого контролюють пересування супутників. Саме тут  сьогодні спостерігали за виходом на орбіту одразу семи супутників. Але найбільша увага - до українського апарата.

  Олександр Загорулько, заступник начальника Центру управління польотами космічних апаратів: "Аппарат предназначен для дистанционного зондирования земли, разрешение на местности - около 8 метров, предназначен для исследования земли с космоса. Гарантийный срок существования - 3 года, и с ухудшением характеристик - до 5 лет".

  Один український, 2 нігерійські, 2 американські, турецький та італійській супутники виводив на орбіту український ракетоносій "Дніпро-1". Старт відбувся о 10:12 за київським часом. 

  Інформація про стан ракети, роботу її двигунів оновлюється на моніторах що 10 секунд. Напруження спадає лише за чверть години, коли служба контролю доповіла: апарат "Січ-2" успішно відстикувався від ракетоносія.

  Про вартість запуску вітчизняного супутника фахівці мовчать. Хоча не приховують: конструкторському бюро таки вдалося зменшити державні витрати.

  Олександр Макаров, начальник конструкторського бюро космічних апаратів "КБ Южний": "Это вновь разработаная платформа. Она резко отличается от тех, которые изготавливались раньше. Например, она в 20-30 раз легче, а учитывая стоимость выведения груза на орбиту – 10, 20, 30 тысяч долларов за килограмм груза – это параметр, который сегодня всех очень интересует".

  Юрій Олексієв, голова Державного космічного агентства України: "Он будет служить для нашей Минприроды, для системы Мчс, для картографии. Потому мы на основании этого супутника будем создавать серию аппаратов, и может, в дальнейшем будем улучшать оптические возможности и радиолокационные".

  "Січ-2" - лише третій апарат, який запустили на орбіту за роки незалежності України. На 95% він оснащений системами, розробленими та виготовленими в Україні.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Євпаторія, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Підозрюваний у нападі на австралійську школярку постав перед судом у США
  Наступний матеріал
  Японія потерпає від незвичної спеки
  Теги: