На Міжнародну космічну станцію вантажі більше не доставлятимуть ракети з російськими двигунами

  Приватна космічна компанія Orbital Sciences збирається відмовитися від використання двигунів AJ26, які встановлювалися на її ракети-носії. Це трапилося після того, як одна з них, Antares, недавно зазнала аварії на пусковому майданчику. У заяві компанії говориться, що, хоча розслідування інциденту ще не закінчено, його попередні результати вказують - аварія сталася через поломку одного з двох розгінних двигунів.


  AJ26 - це модифіковані НК-33, що використовувалися в радянській програмі пілотованого польоту на Місяць. Вони проводилися з 1969 по 1972 рік і були призначені для установки на ракету Н-1, випробувальні версії якої жодного разу успішно не вийшли в космос. Тепер двигуни, що залишилися з того часу, допрацьовує американська компанія Aerojet Rocketdyne і продає своїм клієнтам під маркуванням AJ26. Як говориться в заяві Orbital Sciences, перед запуском ракети Antares робота кожного з них була перевірена на полігоні Космічного центру імені Джона Стенніса в Міссісіпі (США).

  Компанія, яка є підрядником НАСА з доставки вантажів для Міжнародної космічної станції (МКС), відзначає, що буде і надалі виконувати контрактні зобов'язання перед агентством - фірма планує провести в 2015-2016 роках два запуску космічного корабля Cygnus за допомогою інших ракет-носіїв. Після цього старти Antares будуть відновлені. Швидше за все, ракету обладнують іншими двигунами. За словами виконавчого директора Orbital Sciences Девіда Томпсона, фірма не планує помітного збільшення витрат у зв'язку з цим.

  "Вартість модернізації реактивної системи Antares вже була закладена в наш внутрішній план", - зазначив він.

  Крім Orbital Sciences, доставкою вантажів для станції займається компанія SpaceX. Для цього вона використовує ракети Falcon з двигунами власної розробки. Її космічний корабель Dragon вже зробив декілька успішних польотів до МКС. Цікаво, що за два роки до краху Antares, керівник SpaceX Елон Маск невтішно відгукувався про ініціативу Orbital Sciences по використанню перероблених радянських двигунів, вказуючи на їх вік.

  Модифіковані російські та радянські двигуни використовуються не тільки в ракетах Antares. Наприклад, на розгінну щабель Atlas-5 компанії United Launch Alliance (спільного підприємства Lockheed Martin і Boeing) встановлюються РД-180, що використовувалися в радянській системі запусків "Енергія". У вересні цього року фірма оголосила про укладення контракту з компанією Blue Origin на поставку двигунів BE-4, які мають  замінити двигуни РД-180.
  Попередній матеріал
  З початку року в Україні ціни офіційно виросли на 19%
  Наступний матеріал
  Кремлю чомусь не сподобалась ідея перемов з Україною за участі США