З початку року в Україні ціни офіційно виросли на 19%

  Інфляція в Україні (без врахування тимчасово окупованій території Криму та м Севастополя) в жовтні п.р. склала 2,4% - порівняно з інфляцією в вересні на рівні 2,9%.


  Про це 6 листопада повідомляє Державна служба статистики (Держстат), пише РБК-Україна.

  Втім у порівнянні до грудня 2013 р. інфляція склала 19%, до жовтня 2013 г. - 19,8%.

  На споживчому ринку в жовтні п.р. ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 2,6%. Найбільш суттєво (на 13,2% і 11,2%) подорожчали яйця і сало. На 5,4-1,7% зросли ціни на рис, овочі, хліб, м'ясо та м'ясопродукти, молоко та молочні продукти, безалкогольні напої, макаронні вироби, соняшникову олію. Водночас знизилися ціни на цукор і фрукти (на 4,1% і 2,1% відповідно).

  Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 2,5%, в т.ч. тютюнові вироби - на 2,9%, алкогольні напої - на 2,2%.

  Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 2,2% відбулося головним чином за рахунок підвищення цін на опалення і тверде паливо (на 10,8% і 7,8%), а також плати за оренду житла на 2,6%.

  Подорожчання в сфері охорони здоров'я на 2,0% в першу чергу викликано зростанням цін на фармацевтичну продукцію на 3,0%.

  Зниження цін на транспорт в цілому на 0,7% в першу чергу пов'язано зі здешевленням палива та мастил на 2,0%, а також автомобілів на 0,3%. Зростання тарифів у сфері зв'язку на 0,9% відбулося за рахунок підвищення абонентської плати за користування телефоном на 6,5%.

  Нагадаємо, Всесвітній банк прогнозує інфляцію в Україні на кінець 2014 року на рівні 19% у річному значенні. Аналогічний прогноз дає і український Мінфін.
  Попередній матеріал
  На Донбасі тривають напружені бої, серед українських воїнів є загиблі
  Наступний матеріал
  На Міжнародну космічну станцію вантажі більше не доставлятимуть ракети з російськими двигунами