Літак Ан-158 завершив усі випробування [репортаж, відео]

  Новий український пасажирський літак Ан-158 завершив випробування та отримав усі необхіні сертифікати. Відтепер його можна виробляти серійно та експлуатувати. Українські авіабудівники уже мають замовлення на два десятки таких літаків.

  Ан-158 лише кілька тижнів тому повернувся з Ірану. Там перевіряли, чи до снаги цьому пасажирському літаку працювати в умовах високогір`я, де повітря розріджене, що створює труднощі для будь-якого авіасудна. Льотчик-випробувач Сергій Трошин піднімав сто п`ятдесят восьмий і саджав на іранські аеродроми, розташовані на висоті двох тисяч метрів над рівнем моря.

  Сергій Трошин, льотчик-випробувач: "Проверяли заявленные характеристики. Мы их подтвердили. Результат получен положительный. Он ожидаемый. То есть, мы оправдали свои рассчёты".

  До того літак пройшов чимало інших випробувань. Їхні результати - у стосах документів. Для того, щоб підтвердити усі свої характеристики та отримати сертифікат типу, літаку Ан-158 знадобилося менше року. Така швидкість пояснюється тим, що основні технології були відпрацьовані ще на його попереднику - Ан-148-ому.

  Документ, який дає літаку путівку в життя, привезли з Москви. Представниця організації, що сертифікує усі літаки на пострадянському просторі, каже - характеристики Ан-158 перетворюють його на сильного конкурента серед регіональних літаків.

  Представниця сертифікаційної організації: "Подтверждены также требования и возможности эксплуатации самолёта в самых сложных метеоусловиях".

  На заводі "Антонов" починають серійно збирати ці машини. Замовили комплектуючі для десяти літаків. Покупці вже хочуть придбати вдвічі більше.

  Представник заводу "Антонов": "Мы подписали контракт на 10 самолётов и 10 - опцион. И он - нам уже аванс прислали".

  Першу серійну машину з цеху антонівці хочуть викотити до кінця року. Возити пасажирів найімовірніше буде в Росії. Ну а літак, що проходив випробування, залишиться "Антонову" для виставок та експерементів із вдосконалення конструкції Ан-158. 

  Олександр Аргат, Микола Лебедєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ЄС ухвалив санкції проти Каддафі та його оточення
  Наступний матеріал
  На 80-му році життя померла актриса Ані Жирардо
  Теги: