ЄС ухвалив санкції проти Каддафі та його оточення

  Євросоюз ухвалив санкції проти лівійського лідера та його найближчого оточення. Міжнародний кримінальний суд у Гаазі розслідує застосування зброї проти цивільних протестувальників. А державний секретар США напряму звинуватила Каддафі у використанні найманців та головорізів.

  Гілларі Клінтон, держсекретар США: "Народ Лівії дав зрозуміти - Каддафі час піти. Просто зараз. Без подальшого насильства".

  Коротка цитата пані Клінтон, виголошена на зустрічі із міністрами закордонних справ у Женеві, підсумовує двотижневі роздуми та переговори на найвищому рівні. З самого початку заворушень у Лівії західні держави не знали, як чинити з Муаммаром Каддафі: "полковник, звісно, не демократичний лідер, але ж у його руках - нафтові родовища". Але у міру того як повстанці відвойовували дедалі більше міст, за межами Лівії міцнішали голоси проти Каддафі. Минулої суботи Радбез ООН погодив пакет санкцій проти режиму, у понеділок їх ухвалив Євросоюз. Найближчим часом вони наберуть чинності, і тоді Муаммару Каддафі, п`ятьом його родичам і двом десяткам міністрів заборонять в`їжджати до Євросоюзу. Всі їхні лівійські рахунки та операції в межах ЄС будуть заморожені. Окрім того, до Лівії не постачатимуть сльозогінний газ та обладнання для розгону протестувальників. Інші методи вгамовування - розстріли та бомбування - зараз розглядає Міжнародний кримінальний суд.

  Луїс Морено-Окампо, головний прокурор МКС: "Ми маємо вирішити, чи відкривати справу, але вже зараз приводів для цього - чимало... Наголошую для всіх, хто зараз у Лівії - кожен напад на цивільних розслідують. Особливу відповідальність нестиме командування".

  Лівійська армія не зачіпала цивільних, бомбувала лише склади зі зброєю - стверджує син полковника, Саїф Каддафі. Саме він останнім часом замість батька спілкується з медіа. А поза об`єктивами - веде таємні переговори із саудівськими священиками, та бере участь у вуличних акціях, вимахуючи рушницею.

  Де зараз старший Каддафі - достеменно невідомо. Більшість його маєтків - на території, захопленій повстанцями. На цих кадрах, відзнятих італійськими журналістами, видно що лишає після себе розлючений натовп. За словами журналістів, розтягають меблі та кондиціонери, навіть унітази знімають. 

  Найімовірніше, полковник у Триполі. Повідомлення про його втечу до Білорусі поки що не підтвердилися. Столиця - одне з небагатьох міст, що досі під контролем провладних сил. За даними каналу "Аль-Джазіра", озброєні чоловіки патрулюють центр Триполі, перешкоджаючи масовим зібранням. Однак опозиція нібито влаштовує марші - хоча й нечисленні, по кілька сотень людей. Лунають постріли. Втім, евакуйовані з Триполі іноземці - разом з українцями - кажуть: там досить спокійно.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Адвокати Корнійчука просять перевести розгляд справи до іншого суду
  Наступний матеріал
  Літак Ан-158 завершив усі випробування [репортаж, відео]
  Теги: