5.ua

ГПУ: Електропоїзди Hyundai їздили з порушенням правил технічної експлуатації

  Електропоїзди Hyundai експлуатувались з грубими порушеннями Правил технічної експлуатації залізниць України.

  Повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

  Чисельні факти порушень правил експлуатації було виявлено у ході перевірки за участю спеціалістів Управління Укртрансінспекції.

  Зокрема, у актах технічного стану електропоїздів Hyundai протягом січня-лютого 2014 року йдеться про наступне: "експлуатацію із виключеним тяговим двигуном, з люфтом валу малої шестерні редуктора, з витіканням мастила редуктора в районі малої шестерні 4-ї колісної пари", тощо.

  Відповідно до довідки Укртрансінспекції допущені службовими особами ДП "Українська залізнична швидкісна компанія" порушення Правил технічної експлуатації залізниць України створили небезпеку для життя людей, загрозу безпеки руху та забрудненню навколишнього середовища.

  Крім цього, перевіркою встановлено, що з травня 2012 ДП "Українська залізнична швидкісна компанія" в порушення ч. 5 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" надавала послуги з перевезення пасажирів електопоїздами HRCS2 Hyundai Rothem без ліцензії, яку отримала лише у квітні 2013.

  Нагадаємо, що за фактом експлуатації електропоїздів Hyundai з технічними несправностями, за наявності яких використання рухомого складу заборонено, оскільки це створювало загрозу для людей, Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 276 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту).

  Попередній матеріал
  Мілітаризація економіки може стати стимулом економічного зростання України - експерт
  Наступний матеріал
  В Україні вшановують 40 днів з дня загибелі героїв Небесної Сотні