5.ua

Мілітаризація економіки може стати стимулом економічного зростання України - експерт

  Мілітаризація економіки України в умовах наявних поточних і довгострокових військових ризиків може стати одним із ключових стимулів економічного зростання, вважає президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.

  Аналізуючи потенціал і поточні можливості здійснення ефективних економічних реформ в Україні, експерт назвав "помірним планом" представлений напередодні урядом підготовлений спільно з МВФ антикризовий пакет для економіки України, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "У нашому катастрофічному воєнному стані це - ще помірний план", - сказав О.Пасхавер.

  Пояснюючи свою думку, експерт уточнив: наявність так званих "невизначених" ризиків в умовах розпочатої РФ в АР Крим стосовно України агресії має первинний вплив на підготовлену програму антикризових заходів, а будь-які прогнози можуть розцінюватися сьогодні як "недобросовісні".

  "Ми живемо в очікуванні, що на нас нападуть. Сьогодні невідомо, яка буде реакція економіки на військову агресію, яка буде реакція населення", - зазначив він.

  Російські маневри біля українських кордонів

  За словами О.Пасхавера, нова ситуація в Україні потребує серйозного осмислення і прийняття: владою, елітами, суспільством.

  "Ми всі маємо усвідомити, що в нас є сильний супротивник, який до нас агресивно ставиться, і перестати сприймати цей стан як незвичайний", - сказав він.

  Президент Центру економічного розвитку також висловив упевненість, що одним із ключових стимулів розвитку економіки України на довгострокову перспективу має стати мілітаризація економіки.

  "Ми повинні мілітаризувати економіку, щоб напасти на нас було дорого й небезпечно", - сказав він.

  "Мілітаризація стимулює зростання економіки. США і Німеччина за допомогою мілітаризації вивели свої економіки з кризи", - уточнив О.Пасхавер.

  Нагадаємо, що за підсумками візиту до США 12-13 березня прем'єр Арсеній Яценюк заявив про досягнуту домовленість про військово-технічну допомогу США Україні у зв'язку з розгорнутою стосовно України агресією в АР Крим.

  16 березня уряд України ухвалив рішення про фінансове забезпечення першочергових заходів для підвищення обороноспроможності держави, яке підтримав парламент. З 6,8 млрд грн, які планується впродовж трьох місяців виділити Міністерству оборони на ці цілі за рахунок перерозподілу бюджетних програм, близько 50% планується спрямувати на переоснащення ЗСУ.

  Також 28 березня президент США Барак Обама заявив, що нарощування військового контингенту Росії на кордоні з Україною незвичайним і закликав Москву почати переговори для деескалації ситуації.

  фото uipp.org.ua

  Попередній матеріал
  Росія починає денонсацію низки російсько-українських документів
  Наступний матеріал
  ГПУ: Електропоїзди Hyundai їздили з порушенням правил технічної експлуатації
  Теги:
  Loading...