Астрономи отримали можливість вивчити одну з комет з близької відстані

  Космічним подарунком називають американські вчені сьогоднішнє зближення з Марсом комети Siding Spring (C/2013 A1).

  Небесне тіло пролетить зі швидкістю 56 км за секунду всього за 140 тис. км від Червоної планети (а це за астрономічними мірками вважається дуже невеликою відстанню). Найближче комета перебуватиме до марсіанської поверхні о 14:27 за часом східного узбережжя США (21:27 за Києвом), повідомляє NASA. 

  "Дослідникам буде надана безпрецедентна можливість зібрати інформацію про комету і її вплив на атмосферу Марса", - зазначає американське космічне відомство.

  "Для цього будуть використані всі наявні в нашому розпорядженні наукові прилади", - повідомив помічник директора NASA Джон Грансфелд.

  За його словами, за кометою стежитимуть відразу кілька апаратів, що перебувають на марсіанській орбіті, марсоходи Curiosity і Opportunity, що продовжують свою подорож Червоною планетою, а також наземні та космічні телескопи, включаючи знаменитий Hubble Space Telescope. Водночас NASA довелося скорегувати положення наукових супутників на орбіті Марса, щоб "уберегти їх від осколків з хвоста комети", розповів керівник програми вивчення Марса в Лабораторії реактивного руху в Пассадіні (штат Каліфорнія) Рік Зурек. Curiosity і Opportunity виявилися в більш вигідній ситуації - їх захистить від цієї небезпеки марсіанська атмосфера, яка незважаючи на свою невелику щільність не дозволить осколкам досягти поверхні планети.

  Вчені сподіваються отримати дані про розміри та склад ядра комети, його газово-пилової оболонки - коми, а також хвоста. На їхню думку, це повинно розширити уявлення про походження й еволюцію Сонячної системи, яка сформувалася 4,6 млрд років тому. Комета Siding Spring, що має порядковий номер С/2013 А1 і отримала своє ім'я за назвою обсерваторії в Австралії, була відкрита астрономом Робертом Макнотом в січні 2013 року. Вважається, що вона прибула з Хмари Оорта - сферичної області на периферії Сонячної системи, що є джерелом довгоперіодичних комет, зазначає Кореспондент. Це буде перша комета, яку фахівці зможуть вивчити поблизу за допомогою космічних апаратів. Відстань від неї до Марса буде сьогодні майже в три рази меншою, ніж відстань від Землі до Місяця, і в 10 разів меншою від відстані, на яку наближалася до нашої планети будь-яка з відомих комет.

  Попередній матеріал
  В Мелітополі внаслідок вибуху у житловому будинку загинуло троє людей
  Наступний матеріал
  Нардепи востаннє збираються попрацювати під посиленою охороною