10 років єдиній в Україні приватній обсерваторії [репортаж, відео]

  Перший ювілей святкує єдина в Україні приватна обсерваторія на Житомирщині. За 10 років діяльності астрономи із Андрушівки відкрили понад 180 малих планет. Деякі із них назвали на честь міст області.

  25 малих планет на честь міст Житомирщини назвав астроном Юрій Іващенко. Своїм же ім`ям науковець завдячує першому космонавту Юрію Гагаріну.

  Юрій Іващенко, директор Андрушівської обсерваторії: "А ещё я весне благодарен за отчизну, что всё же живет. И за то, что однажды в апреле Гагарин совершил свой высокий полёт. Я не знаю інших більших подій в житті народу, як Велика Перемога та політ Юрія Гагаріна".

  Любов до зірок Іващенку передала мама, яка викладала астрономію у школі. У 14 років Юрій  змайстрував перший телескоп. А здобувши освіту, працював у Головнії астрономічній обсерваторії Академії наук України. 10 років тому на власні кошти він збудував в Андрушівці сучасну обсерваторію. Працює тут лише п’ять ентузіастів. Утім, обсерваторія за кількістю спостережень посідає 15-те місце у світі.

  Олег Геращенко, астроном, головний інженер обсерваторії: "Відрізняється суттєвим втіленням новацій. Якщо у державній обсерваторії на це підуть місяці від початку винайдення коштів до реалізації і запуску проекту в діло, то у приватній обсерваторії це здійсниться набагато швидше".

  Для того, щоби відкрити малу планету, сучасному астроному не потрібно усю ніч спостерігати за небом. Через потужний телескоп зображення надходить на комп`ютери. Далі опрацьований знімок через Інтернет потрапляє до Центру малих планет Міжнародної астрономічної спілки у Гарварді. Останнім часом в андрушівській обсерваторії взялися досліджувати космічне сміття. Фахівці вивчають уламки супутників, які засмічують орбіту.

  Оксана Трокоз, Ігор Коктиш, Житомирщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  США потерпають від повеней, пожеж і наслідків торнадо
  Наступний матеріал
  З аукціону продадуть низку найкоштовніших прикрас у світі
  Теги: