5.ua

Звістка про можливе убивство Арафата збурила Палестину

  Ізраїль у вбивстві колишнього палестинського лідера Ясіра Арафата звинувачують офіційні представники автономії. Вони заявляють, що оприлюднені швейцарськими науковцями дані переконливо свідчать про насильницьку смерть загиблого. Отруїти ж палестинського лідера радіоактивним полонієм, на думку місцевих правоохоронців, могли лише ізраїльські спецслужби. Тель-Авів усі звинувачення відкидає й наголошує на відсутності доказів причетності Ізраїлю до смерті Арафата.

  Тауфік Тераві, голова палестинського слідчого комітету: «Ми маємо всі оперативні та медичні дані, щоби заявити – Ясір Арафат був убитий. І зробив це Ізраїль».

  Їгал Палмор, речник міністерства закордонних справ Ізраїлю: «Я скажу найбільш точно і чітко – Ізраїль не вбивав Арафата. Все, крапка. Представники Палестинської автономії повинні припинити поширювати безпідставні звинувачення».

  Через повідомлення про імовірне вбивство Арафата та візит на Близький схід держсекретаря Сполучених Штатів Джона Керрі, у Палестинській автономії зростає напруга. У двох окремих інцидентах ізраїльські військові застрелили двох палестинців, які напали на солдатів. Поховання загиблих відвідали тисячі людей. Після заяви керівництва автономії про причетність Тель-Авіва до загибелі Арафата, антиізраїльські виступи перекинулися на вулиці Західного берега річки Йордан та Гази.

  Абу Мохаммед, мешканець Палестинської автономії: «Смерть Ясіра Арафата була вигідна лише Ізраїлю. Жодна інша країна в світі, тим більше – Палестинська автономія або інша мусульманська держава – жодної користі від цього не отримала».

  Абу Махді, мешканець Палестинської автономії: «У минулому ми сумнівалися щодо причин смерті Арафата. Але остання інформація переконливо доводить, що його вбили. Палестинці вимагають справедливого покарання для злочинців, винних у загибелі нашого лідера».

  Проте знайти людей, причетних до потрапляння полонію в організм Арафата буде надзвичайно складно. У дві тисячі шостому від отруєння цією радіоактивною речовиною у Лондоні загинув колишній агент російських КДБ і ФСБ – Олександр Литвиненко. Британські правоохоронці його вбивць не знайшли досі. Швейцарські учені, які виявили полоній у біопробах палестинського лідера, самі визнають, що точну інформацію про деталі інциденту встановити неможливо, адже після смерті Арафата минуло вже дев’ять років. Окрім науковців із Лозанни, аналізи з тіла загиблого взяли також французькі та російські експерти. Офіційні результати вони поки що не опублікували. Проте один із членів російської групи заявив, що їхня команда полонію в рештках Арафата взагалі не виявила.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Янукович таки підписав скандальні «поправки Кличка» (оновлено)
  Наступний матеріал
  МОН вирішило промоніторити знання школярів – і підзаробити на них [відео]
  Теги:
  Loading...