Зрив переговорів чи таємна зустріч, путін віддає копалини Трампу – хроніка 1098-го дня Великої війни

путін і Дональд Трамп 5 канал
Доступ США до російського нафтовидобування та спільні проєкти в Арктиці

США хочуть мати доступ до українських копалин, але тут картину переговорів раптово намагається зіпсувати путін. Про що говорить і що пропонує Білому дому? Що сталося в Ер-Ріяді, де до останнього чекали на зустріч американських та російських переговірників? І чому саме Польщі варто бути готовою протистояти російським військам – пояснення від Кирила Буданова. Більше дивіться в хроніці подій 1098-го дня Великої війни в огляді журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.

Корисні копалини – маємо конкурента

Поки Київ та Вашингтон доводять угоду до фінальної стадії і домовляються про всі подробиці контракту, на сцені з'явився кремлівський диктатор. Каже, що теж не проти співпрацювати зі США в царині рідкісноземельних ресурсів. Пропонує як спільну роботу на окупованих частинах України. Так і з радістю побачить експертів із країн НАТО в закутках російської глибинки.

"Ми, до слова, готові були б запропонувати й американським нашим партнерам, – і коли я кажу "партнери", то маю на увазі не тільки адміністративні та урядові структури, а й компанії, – якби вони виявили інтерес до спільної роботи. У нас, безумовно, на порядок – хочу на цьому наголосити, – на порядок більше ресурсів такого роду, ніж в Україні", – заявив путін.

Доступ США до російського нафтовидобування та спільні проєкти в Арктиці – саме це московська делегація пропонувала Дональду Трампу під час зустрічі з американською стороною в Ер-Ріяді. Про це заявляло видання The Moscow Times, посилаючись на джерела, наближені до переговорів. Водночас у вівторок, 25 лютого, в Саудівській Аравії мала відбутися вже друга зустріч представників США та росії. Її анонсував і президент Трамп. Але москва всю підготовку заперечила. Лише напередодні проведення перемов підтверджували і дипломатичні джерела німецького видання Die Zeit. кремль мовчить. Якщо зустріч не стала таємною, а виявилася зірваною, путіна може чекати різка реакція від Вашингтона, кажуть експерти.

Facebook / Mariia Vorobiova

"Цікаво буде подивитися, насправді, тому що, ну, зараз виглядає так. І враховуючи, яке крихке его в Дональда Фредовича, йому це може не сподобатися. Але, з іншого боку, вчора ж була заява путіна, де він розповідав про те, що "а у нас тоже редкоземельные металлы, у нас это всё и больше, чем в Украине, лучше-больше, мы готовы". Та він, мені здається, більший ентузіазм до співпраці виявляє, ніж Україна в цій ситуації. Так зі Сполученими то Штатами Америки – це виходить, що мало того, що американські президенти десятиліттями сц*ли в російських ліфтах і під'їздах і викручували лампочки, тепер вони ще й копалини будуть викопувати. О, я думаю, що "глубінному" русскому народу" це не сподобається", – зазначив політолог-міжнародник Максим Несвітайлов.

Європа має довести Вашингтону свою надійність

Байдуже, що може сподобатися чи не сподобатися росіянам. Для України ключове – щоб результат будь-яких зустрічей та переговорів не посилював та не заохочував позицію москви. На цьому наголошує президент Латвії.

"Ми лише на початку процесу. Є багато різних сигналів, багато різної інформації та багато різних припущень. Реальних дій поки що дуже мало. Я думаю, що ми є країнами-однодумцями щодо багатьох принципів, які повинні бути збережені. Україна повинна залишатися сильною країною. Це в наших спільних інтересах. Ми також розуміємо, що результат цих переговорів, безумовно, не повинен бути таким, що заохочує або посилює російську федерацію. Однак він має бути таким, що забезпечить справедливий і сталий мир. Це дуже легко сказати, але цього буде дуже і дуже важко досягти", – наголосив президент Латвії Едгарс Рінкевичс.

http://secret-seo.ru/

Польща наступна

Якщо Європа хоче бути повноцінним учасником переговорів щодо завершення війни в Україні, настав час перейти від обіцянок та занепокоєння до конкретних кроків. Старий світ має показати себе надійним партнером в очах Вашингтону. Заяви лунають під час візиту до Польщі. Тут добре розуміють ризик, який принесе агресор, якщо захопить Україну. І саме про такий негативний сценарій майбутнього каже і керівник української розвідки Кирило Буданов.

"російська федерація не бачить себе федерацією, вона бачить себе імперією. В їх розумінні це країна зразка радянського союзу, але з країнами Варшавського договору. Імперія, до якої нинішнє керівництво рф схиляється, – це взірець радянського союзу, але з країнами Варшавського договору. Нікуди це теж не дінеться. Якщо йдемо найгіршим, як то кажуть, це не сценарій, просто найгірший варіант, уявімо, і от сталося так, що три країни об'єдналися в єдину. При тому, що це майже неможливо. Наступним буде Польща якраз. Я вам прямо це кажу. І не треба цього боятися, це треба усвідомлювати. Далі будуть: Чехія, Угорщина, Болгарія. Всі підуть назад", – зауважив Буданов.

Олексій Пасак, "5 канал"

Також дивіться відео:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Попередній матеріал
Чому Леся Українка пішла проти волі матері: життя поетеси "за лаштунками" творчості
Наступний матеріал
Україна погодила угоду зі США щодо корисних копалин – Financial Times
Loading...