Зростає напруження на Корейському півострові (РОЗШИРЕНО)

  Корейський півострів у стані бойової готовності. Комуністична Північ готується запустити супутник, однак південні сусіди певні - це лише прикриття. Насправді ж, на їхню думку, Пхеньян готує випробування балістичної ракети далекого радіуса дії, здатної нести ядерну зброю. Напруженості додають військові навчання на півострові. Разом із південно-корейськими військами тренуються американці.

  Ідеологічні суперечки та громадянська війна поділили Корейський півострів надвоє. Хоча бойові дії завершилися ще півстоліття тому, Південь та північ не уклали перемир`я і досі. Ба більше, кожна сторона вважає противників сепаратистами і офіційно не визнає існування іншої корейської держави. Однак це - на папері. В реальному житті відмінності між країнами разючі. Обравши капіталізм та підтримку американців, Південь досяг економічного добробуту. Комуністична Північ після розвалу СРСР голодує, шантажуючи світ ядерною програмою та запуском далекобійних ракет.

  Речник генштабу Північної Кореї: "Якщо ворог наважиться перехопити наш супутник, революційні сили розпочнуть бойові дії у відповідь. Ми воюватимемо не тільки з тими, хто зіб`є супутник. Постраждають американські та японські імперіалісти, а також їхні південнокорейські маріонетки. Агресія стосовно нашого супутника безсумнівно означатиме початок війни".

  Офіційно Пхеньян хоче запустити мирний супутник, однак Сеул готується до можливих несподіванок. Нині південно-корейські війська проводять спільні з американцями навчання. Вони відбуваються біля 38-мої паралелі, уздвож якої - кордон між Кореями. Подібні маневри відбуваються щороку, однак у них нині задіяно більше військовиків, та й триватимуть вони довше ніж зазвичай.

  Енді Відон, командувач навчань у Чинхе: "Кожна американська база у Кореї відіграє важливу роль у захисті країни від Північної Кореї. Навчання потрібні для обміну досвідом, ми готові до боротьби та перемоги".

  У навчаннях задіяно 26 тисяч вояків зі США, і це лише десята частина американського контингенту, розташованого на півострові із часів Корейської війни. Така кількість чужинців біля кордону аж ніяк не до смаку КНДР. В односторонньому порядку Пхеньян відрізав телефонну лінію, що по`язувала дві столиці, а також - погрожує безпеці цивліьних літаків. У заручниках ситуації - десятки південно-корейців, що працюють на півночі, а також - тисячі мешканців прикордонної зони.

  Люди: "Ми жили собі мирним спокійним життям, а зараз - стільки галасу, стільки клопоту!! Вже кілька днів не бачили тут китайських рибалок. Гадаю, Північна Корея їх навмисно не пускає, щоб нас налякати... Знаєте, мені байдуже, хто правий... Не треба відкрито іти проти сусідів. Влаштуєш сварку - можеш і отримати удар у відповідь".

  Напруженість поблизу кордону збережеться до кінця наступного тижня - доки не завершаться навчання. У них беруть участь 50 тисяч вояків. ЗАГАЛЬНА чисельність південно-корейської армії (враховуючи солдатів-строковиків)- близько шестисот тисяч людей. Навіть разом із трьохсоттисячним контингентом американців це менше за армію КНДР. У ній служать мільйон двісті людей.

  Попередній матеріал
  У Національній опері вручили Шевченківську премію
  Наступний матеріал
  6 років ув`язнення отримав коханець-шахрай за здирництво
  Теги:
  Loading...