У Національній опері вручили Шевченківську премію

  У Національній опері з нагоди річниці від дня народження Кобзаря вручили найпрестижнішу премію у галузі літератури та мистецтва - Шевченківську.

  Її отримали п`ятеро лауреатів. Це поет Павло Гірник- за книгу віршів "Посвітається", акторка театру імені Франка Лариса Кадирова - за галерею жіночих образів у моновиставах та внесок у розвиток  вітчизняного театрального мистецтва. Володимир Мельниченко- за документально публіцистичні книги, художник Віктор Гонтаров - за серію полотен "Мій Гоголь" і цикл живописних робіт, а також Віктор Наконечний - за серію картин "Край мій сонячний".  У церемонії взяв участь і президент Віктор Ющенко. Національну премію імені Тараса Шевченка вручають уже 48 років. Цьогоріч лауреати отримають по 160 тисяч гривень.

  Микола Жулинський, голова комітету з Національної премії ім. Тараса Шевченка: "Ми всі вирішили, що будемо піднімати, як кажуть, вимоги, щоб це було справді вершинне духовне набання українського народу. І тому така була висока вимогливість. Із 68 поданих кандидатур до таємного голосування та обговорення залишили 19, а потім з 19 обрали 5 . Дуже непросто було. Але вирішили підняти таку високу планку. Я шкодую, але ні від кінематографів, ні від виконавської діяльності, ні в музичній сфері не знайшлося тих кандидатур, які б одержали більшість при голосуванні".

  Попередній матеріал
  75 річницю від дня народження Гагаріна відзначають сьогодні
  Наступний матеріал
  Зростає напруження на Корейському півострові (РОЗШИРЕНО)
  Теги:
  Loading...