Зростає напруга на Корейському півострові

  Зростає напруга на Корейському півострові. Пхеньян заявив - скасує угоду про перемир`я, укладену після війни у 1953-ому, та завдасть удару по Сеулу, якщо Південна Корея не припинить спільних зі Сполученими штатами військових навчань. Сеул відповів, що повністю готовий до збройного протистояння і діятиме співмірно із загрозою.

  Масштабні військові маневри розпочала Північна Корея. Вони стали відповіддю на спільні навчання Південної Кореї та Сполучених штатів, які стартували першого березня. Пхеньян також обмежив авіаперельоти над своєю територією та тимчасово заборонив рибальство в прибережних водах. Якщо Сеул та Вашингтон не зупинять військовий вишкіл у регіоні, офіцери північно-корейської армії погрожують уже найближчим часом розпочати бойові дії.

  Токго Йон Че, офіцер збройних сил Північної Кореї: "Ми не кидаємося словами. Якщо кажемо, що завдамо удару - будьте певні так і зробимо. І, звичайно, переможемо в цій війні. Бойовий дух нашої революційної армії зараз надзвичайно високий. Вороги, які загрожують нашому суверенітету та ганьблять гідність - не втечуть від атаки".

  Південна Корея вже відповіла сусідам, що не збирається зупиняти спільні зі США навчання. У випадку ж реальної військової загрози, Сеул готовий завдати "УДАРу" у відповідь.

  Кім Йон Хюн, глава штабу навчань: "Якщо Північна Корея захоче здійснити провокацію й загрожуватиме здоров`ю та безпеці наших громадян, ми готові відразу ж покарати і солдатів, які здійснюватимуть безпосередню атаку, й командирів, що відправлять їх на цей злочин".

  Зовнішня політика Північної Кореї стала значно агресивнішою після успішного запуску ракети дального радіусу дії у грудні минулого року та випробувань ядерної зброї у лютому. Сполучені штати та Китай у відповідь на ці дії вже внесли до Ради безпеки Організації об`єднаних націй новий пакет санкцій проти Пхеньяна. Вони вперше матимуть фінансовий характер і передбачатимуть арешт низки рахунків. Голосування з відповідної резолюції у Радбезі ООН очікують уже завтра.

  Олександр Войтко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Жалобний кортеж з труною померлого президента Венесуели проїздить Каракасом
  Наступний матеріал
  Авіакатастрофа в Перу: 9 людей загинули
  Теги:
  Loading...