ЗМІ викрили секретну в’язницю ЦРУ в столиці Румунії

  Секретну в’язницю ЦРУ викрили в столиці Румунії, Бухаресті. Упродовж кількох років вона слугувала для допиту особливих в’язнів, перед відправкою до тюрми у Гуантанамо.

  Інформаційна агенція "Асошиейтед прес" спільно з німецькою телекомпанією ARD встановили місцезнаходження секретної в’язниці. Будівля знаходиться посеред житлового кварталу, біля центру Бухаресту. Табличка біля входу каже - Державний архів секретної інформації. За словами працівників розвідки, підвал будинку - найбільш захищене місце в Румунії.

  Мірча Тома, президент Агенції медіа-моніторингу: "Свого часу Румунія допомагала у транспортуванні та утриманні ув’язнених. Зараз Європарламент розпочав розслідування, чи існівали у деяких країнах, в тому числі Румунії, секретні тюрми. Скоро брехня вийде на поверхню".

  Зовні в’язницю майже не охороняють. Будівля держустанови не викликає жодних підозр. Непомітно доставити в’язнів було неважко - мікроавтобуси заїжджали через задні ворота прямо у підвал. Місцеві мешканці досі не можуть повірити, що мешкали поряд з особливими в’язнями.

  Себастьян, власник крамниці: "Важко повірити у таке. Наші діти грають у футбол там, поруч. Гадаю, їм би не дозволили таке. У такі речі важко повірити".

  У розслідуванні журналісти використовували архів авіаперельотів. Вони визначили, що до Румунії доставили Халіда Шейха Мухаммеда, одного з винуватців терактів 9 вересня. Його утримували у камері зі стрілкою, яка вказувала на Мекку. Упродовж першого місяця в’язень, ймовірно, зазнавав тортур. Після показань його доправили у тюрму в Гуантанамо.

  Дік Марті, колишній голова розслідування існування секретних в’язниць: "Більшість європейських високопосадовців мовчать. За їхньою мовчанкою криються порушення прав людини та інші незаконні дії. Нам відомо про секретні установи у різних країнах, в тому числі і Європі. Про це відкрито висловився президент США".

  Пресі відомо про існування в’язниць у Румунії, Польщі, Литві та Таїланді. Президент США Барак Обама одним з перших указів скасував практику секретних ізоляторів. Незважаючи на це, нові деталі їхньго місцезнаходження продовжують з’являтися у пресі.

  Дмитро Яковенко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Стрілянина у Вірджинському університеті - 2 загиблих
  Наступний матеріал
  Екс-міністра юстиції Корнійчука амністували
  Теги: