5.ua

ЗМІ: сирійська авіація бомбардує околиці Дамаска

  Удар по Сирії означатиме остаточний кінець мирних переговорів і покладе початок неконтрольованому спалаху насильства на всьому Близькому сході. Про це під час лекції в Московському державному інституті міжнародних відносин заявив міністр закордонних справ Росії - Сергій Лавров. Також він стверджує - Сполучені Штати поки не надали Кремлю жодних конкретних доказів застосування сирійськими урядовими військами хімічної зброї, хоча Москва неодноразово просила про це Вашингтон.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: "Я очень сомневаюсь, что после удара - если, конечно, нам не удасться его избежать, если здравый смысл не возьмет верх - сирийская оппозиция согласится еще на какие-нибудь мирные переговоры. Сейчас вообще звучат призывы к ООН не ограничивать военную операцию против Дамаска, а бомбить еще больше. Но даже если Соединенные Штаты реализуют свой ограниченный план и это сделает мирные переговоры невозможными".

  Більшість держав на Близькому сході закликають міжнародну спільноту покарати сирійську владу за використання отруйних речовин. Члени Ліги арабських держав вимагають судити винних у скоєнні воєнного злочину. Туреччина ж - силою повалити режим президента Асада, а не лише обстріляти військові об'єкти на території країни.

  Таїп Ердоган, прем'єр-міністр Туреччини: "Обмежена військова операція проти Сирії лише погіршить ситуацію в регіоні. Переконуватимемо наших союзників, що уряд, який убиває власних громадян, не має права залишатися при владі. Це лише заохотить режим Асада до нових злочинів".

  Набіль ель-Арабі, генеральний секретар Ліги арабських держав: "Сирійський режим відповідальний за застосування хімічної зброї. Відповідну резолюцію більшістю голосів ухвалила Ліга арабських держав. ООН має використати всі правові механізми, щоби покарати винних у використанні заборонених отруйних речовин і запобігти подібним злочинам у майбутньому".

  Американський авіаносець "Німітц" у супроводі трьох есмінців прямує на північ Червоного моря. Чільники збройних сил США не приховують - таким чином вони формують ударну групу для обстрілу Сирії. На сході Середземного моря продовжують перебувати п'ять есмінців і судно із сотнями морських піхотинців. До розгляду питання щодо військової операції проти Дамаска в Конгресі США залишається тиждень. Спрогнозувати голосування - неможливо, оскільки навіть у Демократичній партії, яка висувала на виборах президента Барака Обаму, немає єдності.

  Джим Хаймс, член Палати представників від Демократичної партії: "До військової операції проти Дамаска ставлюся дуже скептично. Поки не впевнений, чи буде вона ефективною. До того ж, неможливо спрогнозувати відповідь Сирії та Ірану, особливо - в плані терористичної загрози. Міжнародна ж підтримка цього питання недостатньо сильна".

  Сандер Левін, член Палати представників від Демократичної партії: "Сирійський режим перейшов червону лінію. Її накреслив не президент Обама, а вся людська спільнота ще сто років тому. Якщо ми не покараємо Дамаск за застосування хімічної зброї - подібні злочини повторюватимуться і у майбутньому".

  Безперервним потоком переходять біженці із Сирії до тимчасових таборів на турецькій території. Після інформації від повстанців про масове вбивство урядовими військами мирних мешканців за допомогою хімічної зброї, кількість утікачів значно збільшилася. За даними ООН, від початку конфлікту до інших держав переїхали вже два мільйони сирійських громадян, половина з них - діти. Всередині країни через військові дії свої домівки залишили ще п'ять мільйонів людей.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У багатоповерхівці на Донеччині обвалився балкон
  Наступний матеріал
  Маленькі пацієнти Інституту раку відзначили перший дзвоник [відео]
  Теги: