Захват Капітолію прихильниками Трампа
Захват Капітолію прихильниками Трампа The New Yorker

З'явилися нові кадри захоплення Капітолію прихильниками Трампа – відео

Читайте по-русски
Опубліковані факти дають правоохоронцям підстави вважати, що метою заколотників були захоплення і вбивство посадових осіб

Американське видання The New Yorker показало раніше неопубліковане відео, на якому можна побачити, чим займалися в залі Сенату прихильники Дональда Трампа, що увірвалися в Капітолій 6 січня.

Репортер видання Люк Могельсон, який є автором цього відео, був присутнім на мітингу, що передував захопленню Капітолію. Разом з протестувальниками журналіст попрямував до Капітолію, знімаючи на телефон усе, що відбувалося. У відзнятих кадрах можна побачити і зіткнення заколотників з поліцією, і те, як починалася їхня подорож будівлею Капітолію.

Найціннішими є кадри, що ілюструють події всередині спустошеного залу Сенату. Могельсон спостерігав, як уже неагресивні і спокійні протестувальники риються в столах. На відео потрапило і те, як в якийсь момент учасники протесту почали разом звертатися до Бога і кричати "Амінь".

Можна побачити і те, як деякі з присутніх нашвидкуруч фотографують документи, залишені сенаторами. Особливу увагу вони приділили заявам сенатора Теда Круза, який до останнього був проти результатів виборів, а також паперам віцепрезидента Майка Пенса.

Також у кадри потрапив момент, коли один з прихильників Трампа залишив на столі Пенса записку, в якій говорилося: "Це тільки питання часу, справедливість настане".

Ця записка й інші факти дають правоохоронцям підстави вважати, що метою заколотників були захоплення і вбивство посадових осіб, які перебували в Конгресі. Автором записки виступив Джейк Анжелі, відомий як "шаман QAnon". Зараз він заарештований.

Як повідомляв 5.UA, 6 січня 2021 року Конгрес США зібрався, щоб затвердити перемогу Джо Байдена на президентських виборах. Однак засідання довелося перервати, оскільки прихильники чинного президента США Дональда Трампа увірвалися в будівлю Конгресу. Для придушення заворушень у Вашингтон ввели Національну гвардію і оголосили в місті надзвичайний стан. Незабаром Трамп закликав своїх прихильників розійтися, однак продовжував заявляти, що "вибори вкрали" і що він розуміє "їхній біль". Унаслідок штурму Капітолію загинули п'ятеро людей, зокрема один поліцейський, понад 60 осіб – затримані.

Попередній матеріал
Справа Шеремета: Антоненка залишили за ґратами, попри погіршення здоров'я
Наступний матеріал
Борисенко: Об'єднання в неприродний спосіб "Слуг", ОПЗЖ і "Батьківщини" не додало їм голосів на виборах голови Борисполя
Loading...