Жителів узбережних районів США евакуюють через масштабні повені

  Масштабні повені у США. Через високу воду в річках Міссісіпі та Огайо американська влада розпочала евакуацію мешканців узбережних районів. До повеней призвели тривалі зливи. Найбільше потерпає штат Теннессі. З міста Мемфіс уже вивезли близько трьох тисяч людей.

  Такої повені у Мемфісі не було понад вісімдесят років. За кілька днів вода у річці Міссісіпі піднялася до критичного рівня - до чотирнадцяти з половиною метрів.

  Джон Баррі, письменник: "Це - друга за потужністю повінь в американській історії. Гірше було тільки у 1927 році, тоді загинули сотні людей. Нинішні паводки стануть справжнім випробуванням".

  Із затоплених районів евакуюють мешканців. Рятувальники перевіряють кожний житловий квартал Мемфіса і закликають людей якомога швидше залишати домівки. За останніми прогнозами, рівень води у Міссісіпі невдовзі сягне рекордного рівня.

  Річард Окульський, представник національної метеорологічної служби: "Попри те, що погода покращується, ми попереджаємо людей про небезпеку. Висока вода не відступає. Ми перекрили багато доріг. Ба більше, повінь незабаром сягне свого піку".

  Боб Нейшонз, рятувальник: "Завтра вода може піднятися ще більше. Чотирнадцять з половиною метрів - не межа. Загроза дуже велика".

  Подекуди мешканці відмовляються залишати домівки, побоюючись мародерства. Напередодні поліція заарештувала одного чоловіка, який намагався поцупити майно з кількох затоплених будинків. Надзвичайний стан оголосили у штатах Теннессі та Луїзіана, де з берегів вийшла Міссісіпі. Дісталася висока вода також штатів Арканзас та Іллінойс. Але там про евакуацію поки що не йдеться.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Луганську влаштували виставку радянських ретро-авто
  Наступний матеріал
  Берлусконі судять за звинуваченням у підкупі адвоката
  Теги: