В Луганську влаштували виставку радянських ретро-авто

  До дня Перемоги у Луганську влаштували виставку ретро-авто радянського періоду. На експозиції є і кілька бойових машин часів Другої світової війни. Особливо пишаються тим, що усі авто приїхали на виставку своїм ходом.

  На центральній площі Луганська вишикувалися "Побєди", ЗіМи, "Чайки" і "Запорожці". Усі машини радянських часів - із приватних колекцій. Найбільше екземплярів автомобіля-мрії майже кожної радянської людини - "Волги". На виставці показали чи не усі її моделі.

  Володимир Ландік, організатор виставки "Зроблено в СРСР": "Людей много. Подсчитать невозможно, но по зарегистрированным людям где-то 100 автомобилей. Начиная с конца войны ГАЗ-67 и до ГАЗ-24 1991 г., когда нестало СССР".

  Не обійшлося і без військового транспорту: БТРів, БРДМів. Володимир приїхав на виставку на фронтовому "Харлеї". "Американець" потрапив до радянської армії у 1942-му. Радянські солдати встановлювали на мотоцикл коляску, а на місце пасажира вмонтовували міномет. Важкої артилерії, для повної автентичності, господар поки що не знайшов, але все інше - навіть автомат Томпсона - на місці.

  Володимир Панов, власник "Harley-Davidson" WLM-42: "Это практически с раскопок. Собран, восстановлен. Я узнавал по номеру рамы и двигателя: впервые он под Сталинградом начал свой боевой путь, дошёл до Украины, здесь и остался".

  Поряд із залізними ветеранами - привал для тих, кому вони служили на фронті. На імпровізованій польовій кухні усіх охочих пригощали солдатським кулешем.

  Григорій Журавльов, ветеран ВВВ: "Хорошая, вкусная. В полевых условиях всё было вкусно, и эта хорошая, проваренный, с пониманием сделан кулеш".

  Зразки радянського автопрому можна було не лише роздивитися - але й посидіти за кермом будь-якого експоната.

  Відвідувач: "Все машины шикарные. Запорожец мне так понравился - самый старый". 

  Відвідувач: "Я толком ничего не видел - ребёнок нас потянул к БТРам. Были б - самолёты он бы, наверное, и в самолёт затянул".

  Наступного року організатори виставки ретро-машин обіцяють здивувати глядачів  новими екпонатами.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганськ, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Компартія Куби планує відкрити кордони для своїх громадян
  Наступний матеріал
  Жителів узбережних районів США евакуюють через масштабні повені
  Теги:
  Loading...